2012 Prix Greffulhe – Kesampour

2012 Prix Greffulhe – Kesampour

Epsom Derbi koşusu öncesi önemli virajlardan 5 Mayıs günü Fransa Saint-Cloud hipodromunda düzenenlenen, 2000 metre çim pistte Prix Greffulhe (Gr2) yarışını büyük favori Kesampour kazandı. Kesampour bu koşu ile 4 te 4 yaparken geçilmezlik ünvanını korudu. Safkanın kazancı ise yaklaşık €130,600 yükseldi. 5 Mayıs günü tüm gözler 2000 guiness koşusunda iken Kesampour bu yarışı kazanarak, sessizce popülaritesini yükseltmeye devam etmektedir.

Geçen sene Prix Greffulhe koşusunu kazanan Pour Moi ardından İngiliz (Epsom) derbisinide kazanmıştı. Pour Moi gibi aynı yol haritası üzerinden hazırlanan Kesampour için derbi oranı 16-1 ile 20-1 arasında degişmektedir. Bu koşuyu kazanması ile bu oranın cok daha aşagılara düşecegide aşikardır. Kesampour, Coolmore takımının göz bebegi 2000 guiness galibi Camelot’a dişli bir rakip olması bekleniyor.

Kesampour ( King´s Best — Kasatana / Hernando ) pedigrisine sahip safkan olup Kassani ve Kassana gibi Gr galibiyeti olan safkanların anne kardeşidir. Derby galibi Kahyasi’nin anne neslinden türetilmiş bir şampiyon adayı olan safkanın, ünlü yetiştirici Aga Khan’ın yeni prensi olacagını çok önceden sitemizden duyurmuştuk. Umarız ekip bu yarıştan sonra Fransa Derbisi yerine Epsom Derbisini koşma konusunda tereddütte kalmayacaktır.

Aykut KANDEMİR

2012 Prix Greffulhe (Gr2) – Kesampour
2012 Prix Greffulhe - Kesampour

2012 Prix Francois Mathet – Kesampour
Kesampour Prix Francois Mathet

Kesampour pedigri
Kesampour pedigri

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?