Promising Run – İstanbul Koşusu 2016

Promising Run – İstanbul Koşusu 2016

3 Eylül 2016 Cumartesi günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Koşusu ‘nu (Gr3) Godolphin ekürisinin sahibi olduğu, Promising Run ( Hard Spun – Aviacion / Know Heights ) isimli safkan kazandı. Jokey Mickael Barzalona ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.34.86’lık derece gerçekleştirdi.

Özellikle son metrelerde Willpower dışardan güçlü gelip Promising Run sıkıştırsa da geçemedi fakat mücadelesi takdire değerdi. Sonuçta yurt dışında Gr2 kazanmış kalite bir isimle başabaş bir mücadeleye girişebildi. Promising Run bu koşunun yabancı ülkeden tek misafiriydi ve 1.15 oranı ile favori gibi koşup kazanmasını bildi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel İstanbul Koşusunda (Gr3) 3 ve yukarı yaşlı 5 safkan dişi ingiliz atı katıldı. 115.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuda Halis Karataş idaresindeki WILLPOWER (Victory Gallop – Free Trade / Shareef Dancer) ikinci, ekürisi TATVAN İNCİSİ ( Scarface – Hanımkız / Always A Classic) Selim Kaya idaresinde üçüncü, Özcan Yıldırım ile bu önemli koşuda yer alan HARD BABY ( Unaccounted For – Uni Baby / Flying Spur) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar Yarım Boy – 3 Boy – 5 Boy şeklinde oluştu.

Godolphin ekürisinin başarılı kısrağı Promising Run, bugüne dek start aldığı 10 yarışta 3 birincilik, 2 ikincilik ve 2 kez de üçüncülük elde ederken 257.000 € ikramiye kazandı. 2 Yaşlı olarak Ascot pistinde Gr2 Shadwell Rockfel Stakes’i kazanan Promising Run, kariyerinin ikinci Grup yarışını İstanbul’da kazandı.

Promising Run – İstanbul Koşusu 2016 (Gr3) (Race Replay)

Promising Run - İstanbul Koşusu 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?