Rhythm Divine – Ali Doğan Ünlü Koşusu 2020

Rhythm Divine – Ali Doğan Ünlü Koşusu 2020

14 Haziran 2020 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Ali Doğan Ünlü Koşusu ‘nu (A3) Murat Çağımnı ekürisinin sahibi olduğu RHYTHM DIVINE ( Torok – Stainless / Unaccounted For ) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. Koşu sonrası 1.45 ganyanı ile ağır favori olan Rhythm Divine için 1400 metre çim pistte 1.23.31’luk derece yaparak kazandı.

Bu önemli koşuda yarışa tempo veren ULAN BATOR ( Luxor – Gençceren / Kaneko ) jokeyi Halis Karataş ile koşudan ikinci , Gökhan Kocakaya idaresindeki HAWKING ( Lion Heart – Regina / Bin Ajwaad ) üçüncü ve Mustafa Çiçek idaresindeki KLAUS ( Powerscourt – Ella / Evoke) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 160.000 TL olan koşunun farkları 1 Boy – 8 Boy – 16 Boy şeklinde gerçekleşmiştir.

Rhythm Divine, bugüne dek 24 kez start alıp 12 yarış ve 4.109.770 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte henüz start almayan, kum pistte ise 4 kez koşup 3 kez kazanan başarılı tay, 20 kez koştuğu çim pistte 9 kez birincilik elde etmiştir. Rhythm Divine sınıf koşu olarak Çaldıran koşusu (Gr1) , 2 kez Fatih Sultan Mehmet Koşusu (Gr1) ve Haliç (Gr1) gibi 4 Gr1 galibiyeti bulunuyor. Ayrıca 1 Gr2, 2 Gr3 ve 3 A3 zaferi de mevcuttur . Safkanın yine Erkek Tay Deneme (Gr1) ve Sait Akson (Gr2) ikincilikleri de bulunuyor.

Rhythm Divine babası Gr1 Anafartalar Koşusu galibi Torok ( Singspiel )’dur. Yarış hayatı boyunca 12 kez start alıp 4 kez kazanan safkanın bugüne dek koşan 64 yavrusundan 43’ü yarış kazanmayı başarmıştır. İlk aşım senesinden itibaren son derece başarılı olan aygırın ilk Gr1 Gazi galibi yavrusu Piano Sonata olur iken ikinci Gr1 kazanan yavrusu ise Rhythm Divine olmuştur. Üçüncü jenarasyonunda ise Erkek Tay Deneme (Gr1) galibi Yamanlarbeyi ve Dişi Tay Deneme (Gr1) galibi Hürat ‘ı vermiştir.

Rhythm Divine’nin annesi Stainless (Unaccounted For) 2 yaşında İzmir’de 3 kez start alıp 1 üçüncülük, 1 kez de ikincilik elde ettikten sonra damızlığa ayrılmıştır. Jetfly (Torok) isimli ilk yavrusu 3 yarış kazanıp A3 Pansiyon Hara Koşusu dördüncülüğü elde eden kısrağın ikinci tayı Rhythm Divine olup 2017 doğumlu Black Bishop isimli aygırdan bir de dişi tayı bulunmaktadır.

Rhythm Divine – Ali Doğan Ünlü Koşusu 2020 (A3 + Race Replay)

Rhythm Divine - Ali Doğan Ünlü Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?