Rhythm Divine – Fatih Sultan Mehmet Koşusu 2018

Rhythm Divine – Fatih Sultan Mehmet Koşusu 2018

12 Ağustos 2018 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Fatih Sultan Mehmet Koşusu ‘nu (Gr1) Murat Çağımnı‘nın sahibi olduğu RHYTHM DIVINE ( Torok – Stainless / Unaccounted For ) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. Koşu sonrası 1.05 ganyanı ile ağır favori olan Rhythm Divine için 1600 metre çim pistte 1.35.69’luk derece yaparak kazandı.

Bu önemli koşuda ULAN BATOR ( Luxor – Gençceren / Kaneko ) jokeyi Ahmet Çelik ile koşudan ikinci , Akyıldırım Ekürisi’ne ait Müslüm Çelik idaresindeki SERSERİ ( Bushranger – Aurora Lights / Fantastic Light) ve Ferit Yardımcı idaresindeki SHARPA ( Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) da atbaşı olarak üçüncülüğü paylaştılar. Birincilik ikramiyesi 500.000 TL olan koşunun farkları 1,5 Boy – Yarım Boy – Atbaşı şeklinde gerçekleşmiştir.

Rhythm Divine, bugüne dek 12 kez start alıp 7 yarış ve 1.875.900 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte henüz start almayan, kum pistte ise 4 kez koşup 3 kez kazanan başarılı tay, 8 kez koştuğu çim pistte 4 kez birincilik elde etmiştir. Rhythm Divine , Çaldıran koşusu sonrası ikinci Gr1 galibiyetini Fatih Sultan Mehmet Koşusu ile elde etti. Safkanın ayrıca Erkek Tay Deneme (Gr1) ve Sait Akson (Gr2) ikincilikleri de bulunuyor.

Rhythm Divine babası Gr1 Anafartalar Koşusu galibi Torok ( Singspiel )’dur. Yarış hayatı boyunca 12 kez start alıp 4 kez kazanan safkanın ilk jenerasyon tayları geçtiğimiz sene start almaya başlamış olup bugüne dek koşan 50 yavrusundan 31’i yarış kazanmayı başarmıştır. Az sayıdaki yavrusuna rağmen ilk senesinden itibaren son derece başarılı olan aygırın ilk Gr1 galibi yavrusu Piano Sonata olur iken ikinci Gr1 kazanan yavrusu ise Rhythm Divine olmuştur.

Rhythm Divine’nin annesi Stainless (Unaccounted For) 2 yaşında İzmir’de 3 kez start alıp 1 üçüncülük, 1 kez de ikincilik elde ettikten sonra damızlığa ayrılmıştır. Jetfly (Torok) isimli ilk yavrusu 3 yarış kazanıp A3 Pansiyon Hara Koşusu dördüncülüğü elde eden kısrağın ikinci tayı Rhythm Divine olup 2017 doğumlu Black Bishop isimli aygırdan bir de dişi tayı bulunmaktadır.

Rhythm Divine – Fatih Sultan Mehmet Koşusu 2018 (Gr1 + Race Replay)

Rhythm Divine – Fatih Sultan Mehmet Koşusu 2018

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?