Rhythm Of Light – İstanbul Koşusu 2012

Rhythm Of Light – İstanbul Koşusu 2012

Tjk tarafından 1 Eylül 2012 günü İstanbul Veliefendide düzenlenen Enternasyonel yarışlardan Uluslararası İstanbul Koşusu‘nu (Gr2-D), Lowe Silver Deal ekürisine ait olan RHYTHM OF LIGHT (d.k. Beat Hollow – Luminda / Danehill ) isimli ingiliz atı jokey Richard Kingscote ile kazandı.

1600 metre çim pistteki yarış sonrası 1.34.03 gibi iyi bir derece ile kazanan ikinci favori RHYTHM OF LIGHT için ganyan 2.60 idi. 1.95 ganyanlı birinci favori BEATRICE AURORE ikincilikte kaldı. Koşuda ilk beşe hiç bir yerli yetiştirme kısragımız beklenildigi gibi giremedi.

Aslında bu tip durumlarda pek yazasım gelmiyor. Avrupanın sıradan safkanlarını geçilmek agır geliyor. Sözler tükeniyor. Nereden başlayacagını şaşırıyorsun. Çok net söylüyorum ki bizim ülkemize muhteşem aygır GALİLEO gelse bile düzelmeyiz. Kısrak kalitemiz hala cok kötü ki İstanbul koşuları ile herşey bir kez daha meydanda. Alt yapı , çalışan personelin nitelik kalitesi v.s hep sorun. Aslında tek çözüm var. Anahtar teslim işi bilene danışıp başa getirmek yada dükkanı kapamak. Gerçi dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali kendimizi kandırıp kumdan kaleler yapmaya devam edelim…

Rezilligin ilk perdesi bugun için tamamlandı. Yarın tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Rhythm Of Light – İstanbul Koşusu 2012 (Gr2) video
http://www.youtube.com/watch?v=V7Hftk8D8HQ

Rhythm Of Light - İstanbul Koşusu 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?