Ribella

Ribella

Şampiyon kısrak Ribella ;

Ribella 11.03.1999 doğumlu , ( Revoque – Tajarib / Last Tycoon ) pedigrili , 61 [ 27-15-6-6 ] yarış totosuna sahip doru bir safkandır. İrlanda yetiştirmesi kısrak Selman Taşbek ekürisi sahibidir. Her türlü pist ve mesafede başarı ile koşmuş efsane yarış atıdır. Tabi 1600 metre çim yarışları en özelleridir.

Sabırlı ve Luxor gibi çok güçlü erkek safkanlara denk gelmesine ve dişi olmasına rağmen mükemmel mücadeleler vermiştir. Safkanın yarışlarına baktığımızda ilk dikkat çeken özelliği son düzlükte çok kuvvetli sprinti ile orta mesafeli çim yarışlarında etkili olmasıdır. Yaklaşık yurt dışı kazançı ile birlikte 2.800.000 TL’yi aşan bir ikramiyeye sahip olup İstanbul, Ankara , İzmir , Bursa, Adana ve Dubai ’de start almıştır. Foal olduğundan Gazi koşusu gibi bazı koşularda start alamamıştır.

61 koşuda 27 birincilik yapmış olmasının yanı sıra 4 kez Dubai’de koşup 1 birincilik, 1 ikincilik ve 1 dördüncülük elde etmiştir. Oldukça başarılı yarışları olan safkanın en dikkat çeken koşuları ise Kısrak Koşusu (Gr1) , Başbakanlık Koşusu (Gr1), Fatih Sultan Mehmet Koşusu (Gr1) birinciliğidir. Ayrıca Cape Verdi Stakes (Listed-Dubai) kazanıp ve Balanchine Stakes (Listed-Dubai) ikinci oldu.

Hara hayatında ise anne olarak çok iyi aygırlara çekilmesine rağmen beklenilen çok altında yavrular vermiştir.

TJK tv de yayınlanan 1 Efsane 10 Koşu programından Ribella yarışları

Ribella

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?