Rolling Fog – Del Mar Futurity 2012

Rolling Fog – Del Mar Futurity 2012

5 Eylül 2012 gecesi Amerika Del Mar ‘da düzenlenen Del Mar Futurity Stakes (Grup 1) koşusunu Arnold Zetcher LLC ekürisinden Rolling Fog isimli safkan, jokey Rafael Bejarano ile kazandı. 300.000 dolar toplam ikramiyeli koşuda 1400 metre mesafede sentetik kum pistte müddet ise 1:22.96 oldu .

Koşuya 9-1 gibi bir oranla üçüncü favori giren Rolling Fog ( Posse – Fog Dance / Unbridled’s Song ) pedigrisine sahiptir . Bu yarışla ile 2 de 2 yapan tay, 222,000 dolar kazança ulaşmıştır.

Koşudan ikinci ayrılan 5-2 oranlı agır favori tay ve TJK aygırlarından Lion Heart oğlu Know More ( Lion Heart – Seattle Qui / Seattle Slew ), sonlarda iyi yüklenmesine ragmen rakibi bugün için çok dirençliydi. Şahsi fikrim ise tecrübeli jokeyi Garrett K. Gomez tayına fazla güvenip yol bulmakta sorun yaşayıp ve sprintte geç kaldıgı yönündedir. Lion Heart’a gelince ise Amerikada böylece kendini defalarca kanıtladı. Artık ülkemizin inişte olan yarışlarını ataga geçirecek en önemli aygır pozisyonuna gelmiştir. Yetiştiricilerimizin Lion Heart taylarına ayrı bir özen göstermelidir. Eger ki dogru kullanıldıgı takdirde Çaldıran Koşuların degişmez galibi Lion Heart tayları olacaktır.

Koşuyu kazanan Rolling Fog böylece yeni hedefinin 2 Kasım 2012 tarihindeki Breeders’ Cup Juvenile koşusu olması muhtemeldir.

Rolling Fog – Del Mar Futurity 2012 (Gr1) video :

 Rolling Fog - Del Mar Futurity 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?