Run And Win – Orhan Meker Koşusu 2018

Run And Win – Orhan Meker Koşusu 2018

TJK tarafından 11 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Orhan Meker Koşusu ‘nu (Kv18/Listed) , Hakan Sabri Özcan ekürisinden Run And Win ( Win River Win – Bella Mia / Ocean Crest ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile kazandı. 2018 Gazi Koşusu ve Tay Denemeler öncesi önemli hazırlık koşularından olan yarışta Run And Win , 1400 metre çim pistte 1.22.20′ lik derece gerçekleştirdi.

1.30 ganyan oranıyla favori olan Run And Win, 7’inci startında 5’inci birinciliğine ulaşır iken kazanç hanesi ise toplam 323.000 TL oldu. Run And Win bu koşu ile Mevlana koşusu (A3) sonrası ikinci sınıf yarışını kazanmış oldu. Safkan muhtemelen bir sonraki durağı Erkek Tay Deneme yarışı olması bekleniliyor.

İstanbul İlkbahar – Yaz Yarış Sezonunun birinci yarış gününde düzenlenen 3 yaşlı İngiliz atlarının birincilik mücadelesinde starttan geç çıkış yapan isimlerden GANANDO SOLO ( Church Pictures – Summer Sun / Galetto ) son atakları ile ikinci, ŞEKER HANIM ( Victory Gallop – Şeker Ayşe / Barnato ) üçüncü, DARKHOLM ( Mendip – Majestic Lass / Strike the Gold ) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları 2 Boy – Yarım Boy – 1 Boy şeklinde gerçekleşti.

Run And Win ‘in babası olan ve muhteşem bir anne hattına sahip olan Win River Win yarış yaşamında ülkemizi Dubai’de başarı ile temsil etmiş bir foaldur. Ülkemizde 38 kez çim pistte start almış 14 birincilik, 4 ikincilik, 9 üçüncülük, 4 dördüncülük elde etmiştir. Kum pistte ise 24 kez start alıp 12 birincilik, 3 ikincilik, 5 üçüncülük, 1 dördüncülük elde etmiştir. Özetle toplamda 62 kez start alıp 26 birincilik, 7 ikincilik, 14 üçüncülük, 5 dördüncülük elde etmiş ve inanılmaz bir performans göstermiştir.

Win River Win başarılı bazı temsilcileri; Gazi galibi BLAZE TO WIN , ENYALIOS , TEREX , ZEALOUS LINE , ROYAL PUNCH ŞEKER AĞA , ZAFER ATEŞİ, KATMA DEĞER şeklindedir.

Run And Win – Orhan Meker Koşusu 2018

Run And Win – Orhan Meker Koşusu 2018

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?