Sait Akson ve Kısrak koşusu deklaresi

Sait Akson ve Kısrak koşusu deklaresi

2017 Gazi Koşusu öncesi en önemli prova sayılan Sait Akson koşusu ve Kısrak Koşusu deklaresi tamamlandı.

Bu önemli yarışlar öncesi yıllardır süren Gr3 sınıfında düzenlenen Sait Akson koşusu ilk defa Gr2 sınıfına yükseltilmiş olması dikkat çeken bir ayrıntıdır.

4 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek Sait Akson Koşusu’na 11 safkan kayıt edildi. Ergin Talay ve Erkek Tay Deneme birincisi PERSHING jokey Halis Karataş ile, Dinçer Cebeci birincisi ZAFER ATEŞİ jokey Selim Kaya ile ön plana çıkan isimlerdir. Ayrıca Sadık Eliyeşil birincisi FINESSE jokey Özcan Yıldırım ile, Erkek Tay Deneme dördüncüsü ESKAYRA jokey Akın Sözen ile, Dinçer Cebeci dördüncüsü NAÇAL jokey Ahmet Çelik ile, Süphan galibi OĞLUM BERATIM jokey Uğur Polat ile, Erkek Tay Deneme üçüncüsü ULAN BATOR jokey Kadir Tokaçoğlu ile, Büyük Kulüp dördüncüsü DEPOSITORY jokey Ayhan Kurşun ile, Burhan Şenemgen koşusu galibi NAVAHO jokey Gökhan Kocakaya ile, son iki yarışını kazanan ve ilk defa sınıf koşu koşacak olan KHAN OF GHOST jokey Furkan Yüksel ile, Büyük Kulüp ikincisi KING POWER jokey Gökhan Yıldız ile bu önemli yarışa katılacaklardır.

4 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek Kısrak Koşusu’na 18 safkan kayıt edildi. Bu yıl 62’inci kez düzenlenecek klasik koşuya katılacak safkanlar şöyledir; ACQUAPURA, AL JAWHARA, ASTANA, BLACK CHINESE, BLUE MOONLIGHT, FLASHING GIRL, GINA MONTANA, GLEN, LADY DERYA, LUCKY CORTES, MISS HELİN, PAN IDOL, PERCEPTION, PETIT KURT, PRECIOUS JEWEL, SON VURGUN, TARSUS BEYAZI ve WANETA. Bu önemli koşunun birincilik ikramiyesi 700.000 TL olarak belirlendi.

2016 yılı Kısrak Koşusu galibi “TENERIFE SONG” ve 2016 yılı Sait Akson Koşusu galibi “WOLF PRINCE” olmuştu.

Sait Akson koşusu deklaresi :
Sait Akson koşusu
Kısrak koşusu deklaresi :
Kısrak koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?