Sakarbaşı – Karacabey Koşusu 2015

Sakarbaşı – Karacabey Koşusu 2015

3 yaşlı Arap taylarının önemli koşularından olan Karacabey Tarım İşletmesi Koşusu (Gr3 / DH), 7 Temmuz Salı günü 75. Yıl Ankara Hipodromu ’nda gerçekleştirildi. Koşuyu Kahraman Yıldız’ın Sakarbaşı ( Ayabakan – Fazilet / Bamka.3 ) isimli tayı, jokey Özcan Yıldırım ile kazandı.

9 Arap tayının katıldığı koşu çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlendi. Birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşuda SERHANTAY ( Altaha – Kevserim /Birader ) ikinci, koşuya katılan dişi taylardan GÖZYAŞI GECESİ ( Özgünhan – Hankızı / Sezginbey ) üçüncü ve RUAT ( Altaha – Günsarı /Albatur ) ‘da dördüncü oldular.

Kazanan Sakarbaşı için koşunun bitiriş derecesi 1.32.84 olurken, farklar 2 Boy-Yarım Boy-Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.

26 Mayıs günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda katıldığı koşuyu kazanarak yarış hayatına güzel bir başlangıç yapan Sakarbaşı, sonra 6 Haziran günü aynı pist ve mesafede Cevat Gürkan Koşusu’ndan (KV6) galip ayrıldı. 23 Haziran’da kum pistte katıldığı (KV-7) koşuda üçüncü olarak ilk ve tek mağlubiyetini alan kır erkek tay, kazanmış olduğu Karacabey Tarım İşletmesi Koşusu’yla birlikte kariyerinin 4. startında 3. galibiyetini elde etmiş oldu. Ayrıca Karacabey Koşusu ile en yüksek sınıftaki galibiyetini elde etti. Sakarbaşı ayrıca babası Ayabakan’ın bu yarışla ilk Grup kazanan temsilcisi olmuştur.

Sakarbaşı - Karacabey Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?