Saonois – Prix Du Jockey Club 2012

Saonois – Prix Du Jockey Club 2012

Fransa Derbi koşusu olan ve Chantilly pistinde koşulan Prix Du Jockey Club (Gr1) yarışını Saonois isimli safkan, jokey Antoine Hamelin ile kazanarak büyük süpriz yaptı. Koşu sonrası Saonois için galibiyet oranı 33-1 idi. Saonois ayrıca son düzlükte çıkılması imkansız bir grubun içinden yol bularak bitirici sprinti harikaydı.

3 Haziran 2012 günü Chantilly’de 2100 metre çim pistte, 3 yaşlı ingiliz atlarına ait koşuyu Pascal Treyve ekürisine ait Saonois kazanırken, 11-2 oranlı Pivotal oglu Saint Baudolino ikinci ve Lemon Drop Kid oglu Nutello üçüncü oldu. Koşunun önemli isimlerinden 13-2 oranlı King’s Best oglu Kesampour ise yarışı dördüncü tamamladı. 5-1 oranlı favori isim olan İngiltere Tay Deneme ikincisi French Fifteen ise yarıştan 10.cu ayrılarak hayal kırıklıgı yaşattı. Yine Coolmore takımının temsilcisi Galileo oglu Imperial Monarch ise 8.ci oldu. Koşuda 2100 metre çim pistte 2.08.10’luk derece gerçekleşti.

Saonois ( Chichicastenango — Saonoise / Homme De Loi ) pedigrisine sahip olup bugunkü yarışı ile 8 Start (5-1-1-1) yarış totosuna ulaştı. Derbi öncesi Prix Greffulhe (Gr2) koşusunda Kesampour ‘a geçilip dördüncü olan Saonois böylece rakibinden rövanşıda aldı.

Fazla paylaşımcı olmayan Equidia Live ise harika çekimlerden oluşan koşunun 11 dk’lık geniş özet görüntülerini yayınladı.

2012 Prix Du Jockey Club – Saonois video:

Saonois - Prix Du Jockey Club 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?