Sayda – Piri Reis Koşusu 2013

Sayda – Piri Reis Koşusu 2013

26 Aralık 2013 tarihli İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen Piri Reis Koşusu’nu (A3) Hulusi Çil ekürisinden Sayda (d.d. Kaneko – Lil Red / Mujtahid) isimli safkanı, jokeyi Fatih Vurucu ile kazandı. Sayda bu koşuyu 2.55 ganyanı ile kazanır iken ikinci favori konumundaydı.

Kum pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 2 yaşlı 11 İngiliz tayıı katıldı. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda Sneijder (Royal Abjar – Venüskızı / Wolf) ikinci, Steel Horse (Bosporus – Aylin Hanım / Michael Jackson) üçüncü ve Right Or Wrong (Royal Abjar – Real Girl / Distant Relative) ise dördüncü oldular. Koşunun favorilerinden Black King ise hayal kırıklığı yarattı. Kazanan safkan için koşunun bitiriş derecesi 1.42.03 olurken, koşuda farklar 1 boy – 2 boy – 1 boy şeklinde oluştu.

Sayda yarış yaşamında 7. startında üst üste ve toplamda ise 5. birinciliğini elde etti. 2 yaşındaki tay, en yüksek vasıflı galibiyetini de bugün almış oldu. İlk kez A3 kazanan kısrak, Piri Reis koşusundaki start alan tek dişi taydı. Anneden Azaraks gibi Gr1 galibi bir safkanla kardeş olan Sayda’nın ekibini kutluyoruz.

Sayda – Piri Reis Koşusu 2013 (A3)

Sayda - Piri Reis Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?