Sayda – Sedat Evliyazade Koşusu 2014

Sayda – Sedat Evliyazade Koşusu 2014

30 Ocak 2014 tarihli İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen Sedat Evliyazade Koşusu’nu (Kv8/L) Hulusi Çil ekürisinden Sayda (d.d. Kaneko – Lil Red / Mujtahid) isimli safkanı, jokeyi Fatih Vurucu ile kazandı. Sayda bu koşuyu 1.05 ganyanı ile kazanır iken ağır favori konumundaydı.

Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 yaşlı 4 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 57.000 TL olan koşuda Sun Burn ( Strike The Gold – Sun Cat / Mountain Cat ) elde ederken, Lionel ( King’s Pleasure – Prenseslerin Dansı / Mujdahit ) üçüncü, Kralbay ( Mountain Cat – Darker / Distant Relative ) ise dördüncü oldular. Kazanan safkan için koşunun bitiriş derecesi 1.27.34 olurken, koşuda farklar 4 Boy – Uzak – Uzak şeklinde oluştu.

Sayda yarış yaşamında 8. startında üst üste ve toplamda ise 6. birinciliğini elde etti. 3 yaşındaki kısrak Piri Reis koşusu (A3) sonrası ikinci sınıf yarışını kazandı. Anneden Azaraks gibi Gr1 galibi bir safkanla kardeş olan Sayda , babası Kaneko ise yerli aygırlarımızın içinde en parlak isimlerden biridir.

Sayda – Sedat Evliyazade Koşusu 2014 (Kv8/Listed)

Sayda - Piri Reis Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?