Scoutleo – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2019

Scoutleo – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2019

TJK tarafından 8 Haziran 2019 tarihinde Ankara 75.Yıl Hipodromu’nda yapılan Mehmet Akif Ersoy Koşusu ‘nu (Gr2) Ahmet Güzelocak‘ın sahibi olduğu, Yasemin Topçu tarafından yetiştirilen doru erkek safkan SCOUTLEO ( Victory Gallop – Sopran Gath / Galileo) jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

2019 Gazi Koşusu için en önemli provalardan olan yarışta kazanan tay için 2200 metre 3.3 ölçümlü normal çim pistte 2.15.36’lık bir derece gerçekleştirdi. 2.00 ganyanı ile birinci favori olarak zafere uçan Scoutleo , Gazi Koşusu için en ciddi birincilik adaylarından oldu. Özellikle grubu genelde en arkalarda ve son virajı en dıştan açılarak kolay dönen safkan uzayan mesafelerde bu gruptan çok iyi olduğunu kanıtladı. Ayrıca safkan twitter gündeminde de tt oldu.

238.000 TL birincilik ikramiyeli yarışta, KUZEY KAFKASYALI ( Luxor – Uba / River Special ) Özcan Yıldırım idaresinde ikinci, uzunlarda sürekli iyi koşan AKGÜN ( Toruk Macto – Secret Shadow / Clodovil ) Selim Kaya ile üçüncü, iç kulvara yakın yaptığı etkili atakları ile YEDİTEPE ( Zanjero – Lake Ladoga / Green Desert ) da dördüncü oldu.

Scoutleo – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2019 (Gr2)

Scoutleo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?