Sea Hero torunu Delegation müthiş başladı

Sea Hero torunu Delegation müthiş başladı

TJK aygırlarından Sea Hero torunu Delegation hayatının ilk startını güle oynaya kazanırken inanılmaz dikkat çekiciydi. Koşu sonrası TVG forumlarında Delegation başlıgı bir anda hit yaptı.

Kanada Woodbine hipodromunda hayatının ilk startında 1200 metre normal çim pistte 1:08.17 gibi bir derece yapan Delegation, koşunun 5-4 oranla agır favorisiydi. Özellikle son düzlükteki canlı akınları ile adeta farklılaşan safkan ileriki önemli yarışlar için bende varım dedi.

Delegation, Amerikanın önde gelen haralarından Win Star Farm ‘ın sahibi oldugu ve antrenörlügünü Kanadanın önemli isimlerinden Mark E. Casse yapmaktadır.

Delegation ( Speightstown – Cindy’s Hero / Sea Hero ) pedigrisine sahip olup 2009 dogumlu igdiş bir safkandır. 3 yaşında ilk maiden yarışını gösterişli kazanan safkanın babası ise Speightstown olup oda bir Gone West ogludur. Aklımıza hiç kuşkusuz Royal Abjar ve West By West ile Sea Hero çaprazlamaları gelmiştir.

Delegation pedigrisindeki diger bir özel yan ise hiç kuşkusuz annesi Cindy’s Hero‘nun Gr1 galibi olmasıdır. Delegation babası Speightstown ise yine bir Win Star Farm aygırıdır ve 2012 aşım bedeli 50.000 dolardır.

Ayrıca Delegation, 2010 Keeneland Eylül Yearling satışlarında 62.000 dolardan, daha sonra ise 2011 yılı Fasig-Tipton Florida İdmanda 2 yaşlı tay satışlarından 150.000 dolara işlem görmüştür.

Delegation – Maiden yarışı 15 Haziran 2012 video
http://www.youtube.com/watch?v=sJrHpoH1bhE

Delegation horse winstar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?