Seal Of Approval – Champions Fillies & Mares Stakes 2013

Seal Of Approval – Champions Fillies & Mares Stakes 2013

19 Ekim 2013 tarihinde İngiltere ‘nin Ascot pistinde düzenlenen Champions Fillies & Mares Stakes (Gr1) yarışını Seal Of Approval ( Authorized – Hannda / Dr Devious ) jokeyi George Baker ile kazandı. Seal Of Approval son düzlükte inanılmaz kapansa da boşluk bulunca farkı bir anda arttırdı. Bu kısrak ülkemizde aygırlığa başlayacak Toruk Macto ile baba kardeştir. Özellikle Toruk Macto için kısrak seçimi konusunda Seal Of Approval pedigrisi oldukça işimize yarayacaktır.

3 ve yukarı yaşlı 8 adet dişi ingiliz atının 2400 metre çim pistte yapılan mücadelesinde, 16-1 oranla Seal Of Approval için müddet yumuşak pistte 2.39.09 oldu. Toplam £500,000 ödüllü olan Qipco sponsurluğunda düzenlenen Champions Fillies & Mares Stakes yarışında 10-1 oranlı Belle De Crecy ( Rock Of Gibraltar – Bloemfontain / Cape Cross) ikinci ve 7-2 oranlı Talent ( Galileo – Love Me True / Kingmambo) ise üçüncü olarak yarışı tamamladılar. Ülkemizde Boğaziçi Koşusu üçüncüsü Nymphea ise bu yarıştan altıncı ayrıldı.

Seal Of Approval ( Authorized – Hannda / Dr Devious ) pedigrisine sahip olup yarış yaşamında 6 start (3-2-0) yarış totosuna ve £334,009 kazança ulaşmıştır. Bu kısrak aynı zamanda hayatının ilk Grup 1 yarışını kazanmıştır. Aygırlık hayatına donuk bir performans ile başlayan Authorized, 2013 yılında 3 farklı yavrusu ile Gr1 kazanarak (Ambivalent-Complacent-Seal Of Approval) adeta tekrar ben buradayım dedi.

Seal Of Approval – Champions Fillies & Mares Stakes 2013 (Gr1 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Seal Of Approval - Champions Fillies & Mares Stakes 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?