Secret Number – Boğaziçi Koşusu 2017

Secret Number – Boğaziçi Koşusu 2017

3 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Koşusu ‘nu (Gr2) Godolphin ekürisinin sahibi olduğu, Saeed Bin Suroor’un antrenörlüğünü yaptığı , Secret Number ( Ravens Pass – Mysterial / Alleged ) isimli safkan kazandı. Jokey Gerald Mosse ile start alan safkan 2400 metre çim pistte 2.32.41’lik derece gerçekleştirdi.

Koşuyu yavaş tempoda ekürilerden Blaze To Win forze edince yarışın toplam derecesi vasat oldu. Safkanlarımız beklediğim gibi oldukça etkisiz kaldı. 7 yaşındaki Secret Number ise yaklaşık 10 ay ara vermesine rağmen kazanarak grubun ne kadar yetersiz olduğunu gösterdi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Boğaziçi Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 6 safkan ingiliz atı katıldı. 180.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuda geçen sene üçüncü olan ELBERETH ( Mount Nelson – Masandra / DESERT PRINCE ) ikinci, ülkemizi temsilen VICTORY IS OURS ( Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun ) üçüncü ve Aracı ekürisinin kalite ismi CRIMEAN TATAR ( Sea The Stars – Unity / SADLER`S WELLS ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 2 Boy – Boyun – Yarım boy şeklinde oluştu.

7 yaşındaki Secret Number, Gr2 Boğaziçi Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 16. startında 6. galibiyetini elde etti. Sınıf koşu olarak Boğaziçi Koşusu (Gr2) dışında Cumberland Lodge Stakes (GB-Gr3), Turf, Al Bastakiya (UAE-Listed) , Betfair Stand Cup (GB-Listed) , Doonside Cup Stakes (GB-Listed) galibidir.

Secret Number – Boğaziçi Koşusu 2017 (Gr2)

Secret Number – Boğaziçi Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?