Selim Kaya jokeyliği bıraktı

Selim Kaya jokeyliği bıraktı

Ülkemizde sayısız başarıya sahip olan ünlü jokey Selim Kaya jokeyliği bıraktı.

Selim Kaya 31 Aralık günü sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada ;

”30 yılı aşkın süredir aşkla yaptığım jokeyliğin büyük kısmını savaşarak girirken bu savaşın çoğunu da irademe karşı verdim,dolayısıyla savaşın tek kaybedeni oldu.Bugün aşkla yaşadığım jokeyliği bırakma kararı aldığımı açıkladım. ”

”Siz değerli seyircilerin desteği yıllarca iterek beni buralara getirdi öncelikle sizlere daha sonrasında bana inanan mükemmel canlılara;atlara sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.”

Selim Kaya 2 Ocal günü sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı yeni açıklamada ;

”Değişen dünyada artık radikal kararlar alınması lazım geldiğini düşündüğümden Jokeylikte jübile yapma kararımı açıklamıştım. Pek çok sebebi olan bu kararımı açıklarken, kırbaç konusuna ayrı bir parantez açıp kendi atlarıma “kırbaç kullanmadan” bineceğimi de deklare etmiştim.”

”Bu konuyu biraz daha açmak, bu konu hakkında otoritemiz ve yöneticilerimizin gerekli adımlarını atmaları amacıyla belirtmek isterim ki; Dünyada yarışçılıkta kırbaç kullanımına dair önlemler ve yasaklamalar konuşulurken, gelin Türk Yarışçılığı olarak, Türkiye’miz önderlik yapsın bu konuda radikal bir karar alınsın. At döverek değil, yarıştırarak keyif alalım. Tüm dünya yarışçılığı da bundan örnek alsın.”

”Türkiye’nin dünyayı değil, dünyanın Türkiye’yi örnek aldığı bir yarışçılık özlüyorum.”

”Zorla, zorlamayla hiçbir şey olamayacağını ifade ederken, yıllarca at sırttında kamçıyla hayatını kazanmış biri olarak, bunu yeni “İDRAK” etmiş biri olarak kamuoyuna saygılarımla açıklıyorum.
SELİM KAYA
#kamcıkullanımıyasaklansın”

Selim Kaya ‘nın kazandığı bazı önemli yarışlar ;

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?