Shanghai Bobby, Holy Bull Stakes ile dönüyor

Shanghai Bobby, Holy Bull Stakes ile dönüyor

2013 Kentucky Derby hazırlık koşularından sayılan ve ikramiyesi ile baş döndüren Holy Bull Stakes kayıtları açıklandı. Eclipse ödülünü yeni alan Shanghai Bobby, 2013 yılına bu koşu ile merhaba diyecek.

26 Ocak 2013 gecesi Gulfstream Park‘ta düzenlenecek olan Holy Bull Stakes (Gr3) için toplam ikramiye 400.000 dolardır. 1700 metre kum pistte yapılacak yarışa 10 adet 3 yaşlı ingiliz safkanı deklare oldu.

Daha önceki haberlerimizde TJK aygırlarından Lion Heart ‘ın temsilcisi Purple Egg için bu koşuya ait planları olsada beklenildigi gibi pas geçti. İdmanlarına Tampa Bay’da devam eden Purple Egg, muhtemelen önce 2 Şubat günü Sam F. Davis (Gr3) ve daha sonrada 9 Mart günü Tampa Bay Derby (Gr2) koşularını tercih edecektir.

Tekrar Holly Bull Stakes‘e geri dönersek, bu yarışın derbi için önemli bir viraj oldugunu söyleyebiliriz. Geçmiş yıllarda bu koşuyu kazanan Barbaro , Dialed In ve Algorithms gibi önemli isimler mevcuttur. Bu senede koşunun yıldız ismi Shanghai Bobby olacaktır. Çünkü birkaç gün önce Eclipse ödüllerinde 2012 yılının en iyi erkek tayı uzak ara seçilmişti. Shanghai Bobby 5 te 5 yapmış, 3 Gr1 kazanmış ve $1,687,000 kazanç elde etmiş bir isimdir. Çalışmalarını Palm Meadows Training Center’de sürdüren Shanghai Bobby, 1000 metresi 1:00.88 son galobu ile bu yarışa hazırlanmıştır. Shanghai Bobby, bayan jokeyi Rosie Napravnik bakalım geçilmezlik ünvanını devam ettirebilecek mi ? Todd Pletcher‘in derbi için en iddalı tayı neler yapacak ?

Bu koşunun sonuçunu ve ayrıntılarını Cumartesi gecesi sizlerle yine paylaşacagız. Şimdilik ise kayıt listesi ile bu heyecana ilk adımı atmak istedik.

Shanghai Bobby
Shanghai Bobby horse
2013 Holly Bull Stakes kayıtları
2013 Holly Bull Stakes
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?