Shedaresthedevil – Kentucky Oaks 2020

Shedaresthedevil – Kentucky Oaks 2020

DAREDEVİL SAĞ GÖSTERİP SOL VURDU!

4 Mayıs 2020 tarihinde Amerika Churchill Downs hipodromunda 146. kez düzenlenen Kentucky Oaks (Gr 1) koşusunu TJK yeni ingiliz aygırı Daredevil kızı Shedaresthedevil isimli safkan, jokey Florent Geroux ile kazandı.

Son viraja yakın tempoyu artırıp bir anda liderliği alan safkan sonlarda baba kardeşi yani TJK yeni ingiliz aygırı Daredevil ‘in bir diğer kızı aynı zamanda yarışın ikinci favorisi Swiss Skydiver isimli kısrağın ataklarına dayanıp birinciliği vermedi. Favori Gamine ise ancak üçüncü kalabildi.

Böylece ülkemizde aygırlık yapan Daredevil isimli aygırın Gr1 Alabama Stakes galibi Swiss Skydiver ‘den sonra ikinci Gr1 galibi temsilcisi Kentucky Oaks galibi Shedaresthedevil oldu. Amerika aygır kazanç listelerini yerinden oynatacak bu gelişme sonrası reytingi tavan yapan Daredevil için Amerika’dan geri transfer için yeni ve oldukça yüklü teklifler gelmesi muhtemelen bekleniyor.

15-1 oranla sürpriz pozisyonunda olan Shedaresthedevil ( DAREDEVIL — STARSHIP WARPSPEED / CONGRATS ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 10 Start (5-2-2) yarış totosu ve $1,253,518 kazança ulaştı. Kısrağın 5 galibiyetinin içindeki ilk grup 1 zaferi, bu geceki yarışı oldu. Kısrak daha önceden Honeybee S. (Gr3), Indiana Oaks (Gr3) zaferleride bulunuyor. Bu kısrak 2019 yılı Amerika Keeneland Kasım satışlarından $280,000 dolara el değişmiştir.

Tekrar 1.250.000$ toplam ödüllü 3 yaşlı dişi ingilizlerin Kentucky Oaks yarışına dönersek koşuda sonlarda güçlü ataklar ile gelen Gr1 galibi ünvanlı Swiss Skydiver ( DAREDEVIL – EXPO GOLD, BY JOHANNESBURG ) ikinci ve yarışın birinci favorisi Gamine ( INTO MISCHIEF – PEGGY JANE, BY KAFWAIN ) üçüncü ayrıldı. Yarışta müddet kazanan için 1.48.28 olmuştur.

Shedaresthedevil – Kentucky Oaks 2020 (Gr1) (Race Replay)

Shedaresthedevil – Kentucky Oaks 2020
Shedaresthedevil – Kentucky Oaks

EK HABER
Aynı programda yer alan ve Kısrak babası PLEASANTLY PERFECT olan Sharing, geçen yıl Breeders’ Cup Juvenile Fillies Turf (Gr1) galibi olup, az önce favori girdiği $300,000 dolarlık Edgewood Stakes (Gr2) yarışını Churchill Downs pistinde kazandı.
Sharing
Sharing Edgewood Stakes

BİR EK HABER DAHA
Travel Column isimli 2 yaşlı tay 2019 yılında 850.000 dolara satıldı. Aynı programda ilk startında Churchill Downs hipodromunda maidendan çıktı. Kısrak babası Victory Gallop olması bizim açımızından önemlidir. Baba tarafı Tapit oğlu Frosted.
Travel Column
Travel Column horse
Travel Column pedigree

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?