Shuruq – İstanbul Koşusu 2014

Shuruq – İstanbul Koşusu 2014

7 Eylül 2014 Cumartesi günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Koşusu ‘nu (Gr3) Godolphin ekürisinin sahibi olduğu, SHURUQ ( Elusive Quality – Miss Lucifer / Noverre ) isimli safkan kazandı. Jokey Mickael Barzalona ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.35.38’lik derece gerçekleştirdi. Shuruq özellikle son metrelerde farkı açarken bu gruba fazla geleceğini alternatif banko at olarak sizlere önermiştik.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel İstanbul Koşusunda (Gr3) 3 ve yukarı yaşlı 8 safkan dişi ingiliz atı katıldı. 115.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu CROWLEY’S LAW ( Dubawi – Logic / Slip Anchor ) ikinci, Godolphin ekürisinin bir diğer kısrağı DANCING SANDS ( Dubawi – Past The Post / Danzig ) üçüncü, ülkemizden SUZİ GOLD ( Banknote – Golden Leaf / West By West ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 3 Boy-2.5 Boy-Boyun şeklinde oluştu.

Godolphin ekürisinin başarılı kısrağı SHURUQ, Gr3 İstanbul Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 14. startında çim pistteki ilk galibiyetini elde ederken, toplam birincilik sayısını da 5’e yükseltmiş oldu. 4 yaşındaki kısrak, son olarak Mart ayında Dubai Meydan Hipodromu’nda katıldığı Gr3 Burj Nahaar yarışını kazanma başarısı göstermişti.

Shuruq – İstanbul Koşusu 2014 (Gr3) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Shuruq - İstanbul Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?