Sneijder – William Giraud Koşusu 2014

Sneijder – William Giraud Koşusu 2014

16 Mart 2014 tarihli İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen William Giraud Koşusu’nu ( Açık – A3 ) Şaban Gül ekürisinden Sneijder (d.e. Royal Abjar – Venüskızı / Wolf ) isimli safkanı, jokeyi Halis Karataş ile kazandı. Beyaz bayrak ayna yarışı yapan Sneijder bu koşuyu 1.20 ganyanı ile kazanır iken birinci favori konumundaydı.

Kum pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 yaşlı 5 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşuda Siverek Beyi ( Royal Abjar – Velo Breeze / Velociraptor ) ikinci , Sayda ( Kaneko – Lil Red / Mujdahit ) üçüncü ve My Portofino ( Okawango – Scintilla / Erener ) ise dördüncü oldular. Kazanan safkan için koşunun bitiriş derecesi 1.42.14 olur iken, koşuda farklar Uzak – Boyun – Uzak şeklinde oluştu.

Adil Mert Kaya tarafından yetiştirilen Sneijder , yarış yaşamında 10. startında toplamda ise 5. galibiyetini elde etti. Ayrıca safkan Efes (Kv8/L) koşusu sonrası ikinci kez sınıf koşu kazanmış oldu. Sneijder ‘in babası Royal Abjar ülkemizde özellikle kaba kum yarışlarında başarılı yavruları ile dikkat çekmektedir. Almanya Erkek Tay Deneme (Gr2-1600 Çim) galibi olan Royal Abjar’ın ülkemizdeki başarılı yavruları Elixir , Fair Son , Nihalim, Harputlu Gagkoş, Oğlum Emre, Royal Victory, Stromboli ve My Life olarak sıralayabiliriz.

Sneijder annesi Venüskızı ise Bambino sonrası Sneijder ile 300.000 TL barajını geçen ikinci yavrusu oldu. Ülkemizde kısa sürede değerli isimler veren Wolf ürünü olan Venüskızı, yarış yaşamında Grup ve Kısa Vadeli plaseleri bulunan yetenekli bir isimdir.

Sneijder – William Giraud Koşusu 2014 (A3)
Sneijder - William Giraud Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?