Snow Fairy 2012 yılında sahada

Snow Fairy 2012 yılında sahada

Avrupa’nın şampiyon kısraklarından Snow Fairy, 2011 kış sezonunu 2010 yılında oldugu gibi önce Japonya’da ardından da Hong Kong’ta gecirmeyi planlıyordu.

2010 yılında Japonya Kyoto pistinde Queen Elizabeth II ve Sha Tin pistinde Hong Kong Kupasını kazanan kısragın, 2011 yılında da aynı takvimi uygulaması beklenirken sakatlık sorunu ile karsılaştı. Şampiyon kısrak Queen Elizabeth II galibiyeti ile uzakdogu hayallerine 2011 yılında güzel başlasada daha sonra Hong Kong Vase koşusundan sorunları nedeniyle cıkarılmıştı.

Veteriner hekimlerin incelemeleri sonucu ve antrönürü E.Dunlop’un resmi sitesindeki acıklamasına göre kısragın 2012 yılı için emekli olmayacagını ve tekrar hipodroma dönmesi için her türlü şansı sunacaklarını acıkladılar.

Snow Fairy şu ana kadar koştugu 18 yarışta yaklaşık £3,547,332 kazança sahiptir. Kariyerinde kazandıgı bazı önemli yarışlar ise;

Darley Irish Oaks (Ire-G1), Epsom Oaks (GB-G1), Queen Elizabeth II Commemorative Cup (Jpn-G1 x Double ) iki kez, Hong Kong Cup (HK-G1)

Aykut KANDEMİR

Snow Fairy Horse Turk

Snow Fairy Horse Pedigree

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?