Sri Pekan öldü

Sri Pekan öldü

Türkiye Jokey Kulübü TJK ingiliz aygırlarından Sri Pekan 23 yaşında öldü.

Koşu hayatında 6 kez start alıp 5 birincilik, 1 kez de ikincilik elde etmiştir. Önemli yarış olarak Gr2 Champagne Stakes , Gr2 Richmond Stakes ve Gr3 Coventry Stakes galibiyetleri bulunmaktadır. 1996 yılında Coolmore da aygırlık yaşamına başlamış olup 2002 yılında TJK tarafından ülkemize getirilmiştir.

Ülkemize en faydalı olan çim aygırlarından olan Sri Pekan , Gazi Koşusu galibi Miramis başta olmak üzere White Ram, Astorya, Berraksu, Topor, Astrakhan, Karelin , Mary Ellen, Prenses Göksu , Village Wind gibi 10 Gr1 galibi vermiştir. Ayrıca Glendor , Topor , Time To Dance , Warrior Princess , Magic Hawk , Transacoustic, Radyocu başarılı koşan temsilcileri de bulunmaktadır.

TJK bu aygır kaybı ile elinde 7 ingiliz aygırı kalmıştır. Bu isimler Always A Classic, Banknote, Cuvee, Lion Heart, Powerscourt, Victory Gallop , Yonaguska şeklindedir. Aygır alımı işinden elini son senelerde çeken TJK ‘nin bu boşluğunu Özel yetiştiriciler doldurmaktadır. 2016 yılına ise Özel Haralar Smart Robin , Bushranger , Approve ve Marcavelly gibi transferler ile hazırlanıyorlar. 2015 yılında ölen aygırlar ise Sri Pekan yanı sıra Kurtiniadis , Utopia , Bold Pilot , Dilum şeklindedir.

Sri Pekan
Sri Pekan

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?