Strong Hope – Kenan Binak Koşusu 2012

Strong Hope – Kenan Binak Koşusu 2012

Tjk tarafından 26 Agustos 2012 günü İstanbul Veliefendide düzenlenen Kenan Binak Koşusu‘nu (A3), Ayşegül Kurtel ekürisine ait olan Strong Hope isimli ingiliz atı jokey Barış Kurdu ile kazandı.

1400 metre çim pistteki yarış sonrası 1.26.09 gibi bir derece ile kazanan Strong Hope için ganyan 2.85 idi. Yarışın süratli isimlerinden 2.60 ganyanlı Providence ise ikinci oldu. Koşuyu süratlendiren 1.10 ganyanlı agır favori Tapit Girl ise üçüncülükte kaldı. Koşunun farkları ise 1/2 boy – 1,5 boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Strong Hope (d.d. Perfect Storm – Thecelo / Muhtarram ) pedigrisine sahip olup ikinci startınıda kazanıp 2 de 2 yaptı.

Strong Hope babası Perfect Storm ülkemizde başarı ile koşmuş olup genel olarak erken gelişen süratli ve kum + çimci tayları ile tanınır. Ülkemizde ilk jenerasyonlarında Gr1 galibi Bekmezbey ile ün yapan Perfect Storm ‘un diger sınıf koşu kazanan Kimura, Fast Ocean, Paktalos, Bambino, Dark Child , Zeev , Balboa, Lady Melis , Baba Dramalı, Sinemkız gibi yetenekli yavrulara sahiptir.

Strong Hope ‘un annesi Thecelo ise özellikle bu sene büyük beklentiler olan Gr1 Dişi Tay Deneme ikincisi Rüya Kızım ile anne kardeştir. Anne Thecelo ise Gr1 Kısrak Koşusu kazanmış yetenekli bir kısraktır. Genelde miler bir aygır olan Muhtarram kızı Thecelo başarılı yarış yaşamı yanı sıra annelik potensiyeli ile dikkat çekmektedir.

Strong Hope – Kenan Binak Koşusu 2012 (A3) video
http://www.youtube.com/watch?v=8H6d9U9CXFE

Strong Hope - Kenan Binak Koşusu 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?