Sultansuyu tay satışları 2015

Sultansuyu tay satışları 2015

Yılın ikinci tay satış organizasyonu Sultansuyu yetiştirmesi arap tayları satılıyor. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce yetiştirilen 66 Baş Safkan Arap tayı, 16 Haziran Salı günü Karacabey’de satışa sunulacak.

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek tay satışları saat 13.00’de başlayacak. Satışlar TJK TV ve TAY TV’den de canlı olarak yayınlanacak.

Satışlarda; Karayağız, Tigres Light, Ateştopu, Kafkasşahı, Ufukbir, Özgünhan, Tiki Tork Ku, Pirkaraca, Yelgeçen, Ağa Karaca, Sezginbey, Göktuluy, Berkoş, Caş ve Komando isimli aygırların 38’i dişi ve 28’i erkek olmak üzere 1 ve 2 yaşlı tayları bulunuyor.

Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde 16.06.2015 tarihinde yapılacak Sultansuyu TİM. yetiştirmesi 66 baş safkan Arap tayı satışı ihalesinde; satışa iştirak edip, tay satın alan iştirakçiler arasından her bir tayı satın alan katılımcılara bir şans kuponu vermek suretiyle, kuponlarda belirtilen numaralar üzerinden, muhammen bedeli 40.000 TL olan ÖZPEMBE (MENCULE 83/13, AL, DİŞİ-DOGUM TARİHİ: 30.03.2013) isimli yarış atı noter huzurunda çekilen kura sonucu tay satın alan müşterilerden birisine bedelsiz olarak verilecektir.

Sultansuyu Tay Satış Kataloğu’nu görmek için tıklayabilirsiniz

Tayların videolu tanıtımlarını görmek için tıklayabilirsiniz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?