Super Saver aygır analiz

Super Saver aygır analiz

TJK yeni ingiliz aygırı Super Saver

18 Mart 2007 doğumlu Super Saver’ın babası; kendisi ve birçok yavrusu Gr1 koşu galibi olan Maria’s Mon, annesi ise şampiyon safkan A.P. Indy kızı Supercharger’dır.

Win Star Farm yetiştirmesi Super Saver ( Maria’s Mon – Supercharger / A.P. Indy ) pedigrisine sahip olup 10 Starts: (3 – 2 – 1 – 2 ) yarış totosu ve 1,889,766 dolar kazança sahiptir.

Sınıf yarış olarak Amerika’nın en önemli koşusu Gr1 Kentucky Derby ve Gr2 Kentucky Jockey Club Stakes galibidir. Ayrıca Gr1 Arkansas Derby koşusunda boyun ile ikinci oldu.

Hara hayatında 3’ü Gr1 olmak üzere 22 sınıf koşu galibi temsilci veren aygırın en önemli yavruları arasında 3 Grup 1 koşu galibiyeti bulunan ve Eclipse Ödüllü 2015 yılının şampiyon sprinter safkanı seçilen Runhappy başta olmak üzere, Gr1 koşu galipleri Competitive Edge ve Embellish The Lace ile Grup koşu galipleri Inside Straight, I Spent It, High Dollar Woman, Dangerous Beauty, Super Steed ve Super Majesty gibi isimler bulunmaktadır.

2020 yılında 13 yaşında ülkemizde ilk aşımlarını yapacak olan Super Saver için uygun kısrak pedigrileri ve kısrak babaları analizimiz için youtube kanalımızda yayınlanmıştır.


Super Saver

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?