Suzi Gold sahne senin

Suzi Gold sahne senin

2015 yılı Dubai World Cup Karnavalında ülkemizi temsil edecek olan Suzi Gold , festivalin önemli hazırlık koşularından olan Balanchine Stakes ile ilk yurt dışı yarışına çıkacak.

19 Şubat 2015 tarihinde Türkiye saatiyle 19.40 ‘ta start alacak Suzi Gold için gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı. 1800 metre çim pistte Balanchine Stakes yarışı Gr2 bir koşu olup toplam ikramiyesi 200.000 ve birincilik ikramiyesi ise 120.000 dolardır. Sadece dişi ingiliz safkanlarının mücadelesinde toplam 9 atın deklaresi yapıldı. Suzi Gold 5 numara ile Dubai Meydan çim pistinde sahne alacaktır. Yarışı TJK Tv ve TAY Tv naklen yayınlayacaktır. Ayrıca 19 Şubat günü TJK ani bir manevra ile yurt dışı yarış programına Dubai’yi alarak altılı ganyan ve diğer oyun türlerinden bu ülkeye bahis oynatabilecektir.

Suzi Gold ‘un en ciddi rakibi ise Cape Verdi Stakes (Gr2) galibi 1,1 oranı ile Cladocera olması bekleniyor. Yarışın birinci favorisi olan Cladocera , Haras De La Perelle ekürisinin kısrağıdır. Cladocera ( Oasis Dream – Caesarine / Pivotal ) pedigrisine sahip olup 4 yaşındadır. Toplamda 6 kez start alan kısrak 3. kez kazanmıştır. 2015 yılının ilk startını Dubai’de Cape Verdi ile açan ve son virajı altıncı dönen Cladocera , özellikle son düzlükte güçlü aksiyonları ile oldukça beğenilmişti. Cladocera’nın sınıf yarış olarak 1 Gr2 , 1 Listed galibiyetleri bulunuyor. Safkan son yarışındaki binicisi efsane jokeylerden Christophe Soumillon ile mücadeleye katılacak. Cladocera ‘nın uzun mesafe tecrübesi olumsuz gözükmektedir. Yarışın temposusuna göre ve bitirici sprinti ile favoriliğinin hakkını ne kadar verecek hep birlikte göreceğiz.

Yarışın ikinci favorisi olan 5.5 oranlı Anahita ise Sh Hamdan bin Mohd Al Maktoum ekürisinin safkanı olup jokey Mickael Barzalona ile start alacaktır. Bu safkanda son yarışında Cape Verdi koşusunda üçüncü olmuştur. Anahita ( Turtle Bowl – Nazlia / Polish Precedent ) pedigrisine sahip olup 7 kez koşup 2 kez kazanmıştır. Dubai’de yarış gören ve 1 adet listed galibiyeti olan Anahita , uzayan mesafelerde koşu görme tecrübesi bulunuyor. Bu yüzden bu sefer daha etkili koşması sürpriz olmasa gerek.

Suzi Gold yarış nefesi biraz eksik olsa da bu rakiplerine zor anlar yaşatacaktır. Keşke o eksik tahliller olmayıp Cape Verdi koşulabilseydi. İşte bu koşu için daha iddalı o zaman konuşuyor olabilir idik. Jokey Özcan Yıldırım ve ekibimize bol şanslar diliyoruz.

Uzun bir süredir sessiz kaldığımız Dubai’de 2015 yılı ile tekrar Türk bayrağı temsil edecek olmaktan dolayı mutluyuz. Bu heyecanı yaşamak bile oldukça keyifli. Başarılar aslan yürekli kızımız Suzi Gold. 2 yaşından beri seni yeni Ribella olarak ilan edip mahçup etmediğin için tebrikler. 2005 yılında Ribella’nın ikinci kaldığı Balanchine Stakes yarışın rövanşını umarım alabilirsin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?