Suzi Gold – Tendürek Koşusu 2014

Suzi Gold – Tendürek Koşusu 2014

18 Mart 2014 tarihinde Adana Yeşiloba Hipodromu’ nda düzenlenen Tendürek Koşusu ‘nu (Açık A3) Hulusi Çil ekürisinin Suzi Gold ( Banknote – Golden Leaf / West By West ) isimli kısrağı jokey Gökhan Gökçe ile kazandı. 156 gün aradan sonra koşan Suzi Gold , sonlarda bilinen çok güçlü aksiyonlarla gelerek kazandı. 1900 metre çim pistte kazanan için müddet 1.58.06 oldu. 2014 yılı Gazi Koşusu için önemli bir hazırlık yarışı olan Tendürek yarışı sonrası Suzi Gold şimdiden derbi için yerini rezerve etmiş oldu.

3 yaşlı ingiliz taylarının sezonun önemli yarışında Suzi Gold kazanırken , Enyalios ( Win River Win – Gagkoş / Bijou D’inde ) elde ederken, Gemici ( Sports Hero – Viola / Sri Pekan ) üçüncü ve DASKYLEION ( Yonaguska – Tanışığı / Holding Society ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşunun farkları Yarım boy – 2 boy – 1 boy şeklinde gerçekleşmiştir.

Suzi Gold ( Banknote – Golden Leaf / West By West ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 10 Start (5-0-1-2) yarış totosuna ve kazançı da 490.700 TL ‘ye yükseldi. Geçen sezonun en iyi dişi taylarından olan Suzi Gold’un galibiyetlerin içinde toplamda 1 Gr2, 2 A3, 1 Kv7 gibi önemli koşular bulunmaktadır. Ayrıca Suzi Gold , iki yaşlıların en önemli yarışı olan Çaldıran Koşusu’nda dördüncü olmuştur.

Suzi Gold ‘un babası Banknote, ülkemizde Enternasyonal yarış sonrası İngiltere Kraliçesi tarafından Türkiye Jokey Kulübüne hediye olarak verilmiştir. Özellikle anne hattı ( 3.anne Highclere ) çok değerli ve aygır üreten bir familya olan Banknote , baba tarafından da erken gelişim ve sürat yeteneğini Mr. Prospector’dan alır. Suzi Gold ‘un anne hattından 2.annesi Shot Stopper çok üretken ve değerli bir kısrak olup Gesi , Soylu , Cannon , Argeus ,Kayla , Charger gibi yetenekli isimler vermiştir.

Suzi Gold – Tendürek Koşusu 2014 (A3)

Suzi Gold - Tendürek Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?