Taghrooda geçilmiyor

Taghrooda geçilmiyor

26 Temmuz 2014 tarihinde İngiltere ‘nin Ascot pistinde düzenlenen King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr1) yarışını Taghrooda ( Sea The Stars – Ezima / Sadler’s Wells ) isimli kısrak, jokey Paul Hanagan ile kazandı. İngiltere’nin en prestijli uzun mesafe yarışlarından olan King George VI and Queen Elizabeth Stakes koşusunu ciddi erkek safkanlar arasında bir kısrağın kazanması kalitesi açısından önemli bir veridir.

Taghrooda 7-2 oranıyla zafere uçarken 4 te 4 yaptı. Başarılı kısrak Hamdan Al Maktoum ekürisinin formasını taşır iken John Gosden tarafından antrene edilmektedir.

2400 metre çim pistte, 3 ve yukarı yaşlı ingiliz atlarına ait koşunun toplam ikramiyesi 603.961 £ şeklindedir. Yarıştan ise 5-2 oranlı favori Telescope ( Galileo – Velouette / Darshaan ) ikinci ve 12-1 oranlı Mukhadram ( Shamardal – Magic Tree / Timber Country ) ise üçüncü oldular. Koşuda 2400 metre çim pistte 2.28.13’lük derece gerçekleşti.

Taghrooda bu koşuyla dördüncü startına çıkarken Epsom Oaks sonrası ikinci Grup 1 koşu galibiyetini elde etmiş oldu. Kısrağın yarış totosu 4 (4-0-0) ve kazançı ise £928,901 oldu. Taghrooda babası ünlü yarış atı ve aygır Sea the Stars olup babasının ilk Gr1 kazanan yavrusudur. Sea the Stars ‘ın ayrıca bu yıl yine Alman Derbisi kazanan Sea The Moon isimli bir başka üç yaşlısı mevcuttur. Aygırın ilk jenerasyon tayları geçen sene ikili iken istenen çıkışı yapamasalar da üçlüye dönmeleri ile birlikte beklenildiği gibi işin rengi değişmeye başladı. Sea the Stars ünlü aygır Galileo ile anne kardeştir. Yarış yaşamında 9 kez koşup 8 kez kazanmış ve 6 Gr1 galibiyeti mevcuttur. ( Coral Eclipse Stakes- Sandown Park-Gr.1, Investec Derby Stakes-Epsom Downs-Gr.1, International Stakes-York-Gr.1, Prix de l’Arc de Triomphe-Longchamp-Gr.1, Irish Champion Stakes-Leopardstown-Gr.1, 2000 Guineas- Newmarket- Gr.1)

Taghrooda – King George VI And Queen Elizabeth Stakes 2014 (Gr1) izlemek için >> tıklayınız.(Race Replay)

2014 King George VI And Queen Elizabeth Stakes Taghrooda

Taghrooda King George VI And Queen Elizabeth Stakes

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?