TATTERSALLS Şubat Ayı Aygır satışları

TATTERSALLS Şubat Ayı Aygır satışları

Dünya yarışçılığının önemli satış merkezlerinden biri olan Tattersallsda bu sefer aygırlar sahne alıyor. 2 Şubat 2012 de yapılacak satışlarda bir çok aygır sahne alacak. Saat 10 da başlayacak satışlarda yarış hayatların da veya hara kariyerlerinde kendilerini ispatlamış 15 yeni isim var ;

Archipenko, Aussie Rules , Captain Gerrard , Cockney Rebel, Dick Turpin, Equiano , Hellvelyn , Indian Haven, Makfi, Mount Nelson, Notnowcato, Prime Defender, Sakhee, Showcasing, Virtual

Listedeki bir kaç aygırlardan biraz bahsedecek olursak ;

Archipenko : Kingmambo — Bound (Nijinsky) orjinli aygır yarış kariyerinde Grup yarışlarından adını sıkca söz ettirmiş ve Grup1 yarış kazanmayı başarmıştır.Aygırın annesi Bound 1995 yılında Seeking The Gold ‘dan Liable isimli kısrağı vermiş, Liable ise 2010 yılında Amerika ‘nın şampiyon safkanı Blame ‘i vermeye başarmıştır. 2. anne Special çok çok değerli bir kısrak olup şampiyon Northern Dancer dan ülkemizde de fazlasıyla uyum gösteren NUREYEV ‘i vermeyi başarmıştır. Special aygır Bold Reason dan Fairy Bridge isimli kısrağı vermiş Fairy Bridge ise dünyada bir çığır açan şampiyonlar şampiyonu SADLER´S WELLS ‘in annesidir . Müthiş bir anne hattı bulunuan aygır umarız ki ülkemiz atçılarından birinin ilgisini çekmeyi başarır.

Makfi : Dubawi — Dhelaal (Green Desert ) orjinli safkan kısa bir yarış yaşamı geçirmiş olmasına rağmen 6 yarışta 2 (Grup1) galibiyeti çıkartmayı başarmıştır. Babası Dubawi Avrupada git gide yükselen bir değer olup adından sıkca söz ettirmeye başlamıştır.Anne tarafından Almanyanın iyi safkanlarından QUIJANO ve ülkemize son yıllarda aygırlık görevine başlayan Okawango ile yakın akrabalığı vardır.Geçtiğimiz sezon aşımlara başlayan aygır henüz çok genç olup alındığı taktirde ülkemiz açısından çok yarar sağlıcağına eminiz.

Tba Yönetim Kurulu Başkanı Louise Kemble yeni isimler hakkında şunları söyledi: ” Özellikle çok yoğun geçen bir satış sezonunun ardından sezon başında yetiştiricilerin işini kolaylaştırmak vede birinci sınıf aygırları var edebilmek için yaptığımız hizmetden dolayı gururluyuz.”

Satış katalogu için lütfen tıklayınız

Kerem Özbay
tattersalls

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?