Tay Deneme Kayıtları

Tay Deneme Kayıtları

57’ncisi düzenlenecek Dişi Tay Deneme ile Erkek Tay Deneme Koşuları’nın kayıtları belli oldu. 13 Mayıs 2012 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak yarışlar, Triple Crown’un ilk ayagını oluşturuyor. Erkek Tay Deneme Koşusu’na 16, Dişi Tay Deneme Koşusu’na ise 10 adet safkanın kaydı yapıldı. Her iki koşununda birincilik ödülü 250.000 TL olur iken 1600 metre çim pistte düzenlenecektir.

Erkek Tay Deneme Koşusu ;
Yarışın ilk kayıtlarındaki 16 isim ise Barkın, Domino Effect, Fast Ocean, Fast Stars Line, Fort Lauderdale, King Of Persepolis, King River, Kronos, Pargalı, Pyramos, Rain Shower, Rampoldi, Sanzatu, Serkan Bey, Sundance Kit ve Toruk Macto şeklindedir.

Dişi Tay Deneme Koşusu ;
Bu yarışın ilk kayıtlarında ise 10 isim ise Air Born, Galvanlı, Gamova, Lady Kentucky, Miss Dream, Mihrimahal, My Madonna, Rüya Kızım, Sensible ve Volcanic Lady şeklindedir.

Koşudan deklareler olana kadar, silinen isimler tabiki olabilir.

İlk etapta Erkek safkanlardan başlarsak Preveze koşusu ikilisi, Rampoldi ile Toruk Macto çok ön plana cıkmaktadır. Acaba yine iç kulvarda kalan isim kaybedecek mi ? Adeta o koşunun rövanşına çıkacak ikiliye bu sefer daha ciddi isimlerde eşlik edeceklerdir. Örnegin Ergin Talay galibi King River ve Ankara’da Ali Orhan Birol koşusu galibi yenilgisiz Pyramos koşunun diger iddalı isimleri. Bir süre ara versede başarılı taylık dönemi sonrası Pargalı, Cihangir koşusu ikincisi Sundance Kit ve 2012 yılında 4 te 4 yapan Fast Stars Line koşuda diger ön plana çıkan isimlerdir.

Dişi Tay Denemeye baktıgımızda ise Derya Beşikci koşusu birincisi Lady Kentucky 5 boy fark yaptıgı Mihrimahal, Gamova ve Rüya Kızım ‘a yine hakimiyetini hissettirebilecek mi ? Yoksa sadece 15 gün önce Nadas koşusunu kazanan Air Born neler yapabilecek. Dişi Tay Denemelerde zaman zaman önemli süprizlerin oldugunu düşünürsek sonuçu merakla beklenecegi aşikar bir koşu olacaktır.

Bu güzel koşularda iyi olanın ve hak edenin kazanmasını dilegiyle, tüm safkanlarının ilgililerine bol şanslar dileriz.

veliefendi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?