The Apache – Al Rashidiya Stakes 2013

The Apache – Al Rashidiya Stakes 2013

Dubai 2013 festivalinde 31 Ocak Perşembe gecesi, Al Rashidiya Stakes (Gr2) koşusunu The Apache jokey Christophe Soumillon ile kazandı. Koşu 1800 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:49:68 oldu.

Ünlü Mike de Kock antrenörlüğünü yaptığı The Apache , ( Mogok – Apache Rose / Dolpour ) pedigrisine sahip olup 5 yaşında bir safkandır. Toplamda 16 kez start alıp, 7 kez birincilik elde ederken 2 kezde ikinci olmuştur. Bu koşuyla kazançı $392,780 yükselmiştir. 369 gün sonra koşan The Apache bu koşu öncesine kadar Güney Afrikada 2 adet Gr1 galibiyetleri mevcuttu.

Koşudan The Apache zaferle ayrılırken, ünlü Godolphin ekürisinden 7 yaşındaki City Style (City Zip – Brattothecore / Katahaula County) ikinci oldu. City Style geçen senede bu koşuda Musir arkasında ikinci olmuştu. Yarışın üçüncüsü ise yine Godolphin ekürisinden 5 yaşındaki Sharestan (Shamardal – Sharesha / Ashkalani) oldu.

Mike de Kock ve Christophe Soumillon ikilisi, geçen senede bu koşuyu Musir ile kazanmışlardı. Al Rashidiya Stakes yarışı, Dubai Duty Free (Gr1) koşusu öncesi önemli bir hazırlık koşusudur. The Apache bu galibiyetiyle muhtemelen final biletini şimdiden rezerve etmiş oldu.

The Apache – Al Rashidiya Stakes 2013 (GR2) video :

The Apache - Al Rashidiya Stakes 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?