Three Valleys – Taşbek Stud Türkiye

Three Valleys – Taşbek Stud Türkiye

Juddmonte Farm aygırlarından Three Valleys , 2013 aşım sezonunda Türkiyede aşım yapması an meselesi.

Başarılı at sahibi ve yetiştiricilerimizden Selman Taşbek tarafından satın alınan ve fertilite raporları beklenen aygırın kısa sürede ülkemizde olması bekleniliyor. Takiben karantina süreçi sonrası aygırın Aralık ayı içinde Taşbek Stud harasına gelip yeni aşım sezonuna yetiştirilicektir. Aygır için Aralık ayı içinde birde basın toplantısı yapılması planlanmaktadır.

2001 dogumlu Three Valleys (Diesis – Skiable / Niniski ) pedigrisine sahip olup yarış yaşamında 16 Start ( 5 – 2 – 2 ) yarış totosu ve £317,469 kazança ulaşmıştır. 2008 yılında haraya giren aygırın şu ana kadar 2 jenerasyonun koşmuştur. 2012 aşım bedeli ise £5,000 idi. Yarış hayatında ; Del Mar Breeders’ Cup Handicap (Gr2) koşusunu 1600 metre çim pistte 1.32.21 lik rekor derece ile kazanan Three Valleys ayrıca Oceanport Stakes (Gr3), Coventry Stakes (Gr3) koşuları galibidir. Yine Middle Park Stakes (Gr1) koşusunu kazanmış fakat diskalif edilmiştir. Dewhurst Stakes (Gr1) ikinciligi ve Phoenix Stakes (Gr1) üçünçülügü diger önemli başarılarından bazılarıdır.

Muhteşem bir pedigriye ve anne nesline sahip aygırın geniş analizini, hangi kısraklarla daha iyi uyumunu çok yakında aygırlarımız bölümünde HorseTurk farkıyla okuyabilirsiniz.

Yarış atı yetiştiriciliği açısından bu önemli hamleyi yapan Taşbek ekürisini tebrik eder ve Three Valleys isimli aygırın atçılığımıza hayırlı olmasını dileriz.

Three Valleys stallion
Three Valleys aygır
Three Valleys pedigri
Three Valleys Türkiye
Three Valleys horse

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?