Tigem Anadolu Tarım İşletmesi Elit Arap tay satışları

Tigem Anadolu Tarım İşletmesi Elit Arap tay satışları

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( TİGEM ) Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce yetiştirilen elit (baş taylar) Arap taylarının satışı 8 Ekim 2013 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşecektir. Saat 12:00’de açık artırma usulü ile TJK TV ve TAY TV’den de canlı olarak yayınlanacak satışlarda 15 tayın yeni sahiplerine teslim edilmesi bekleniliyor.

Bir önceki sene düzenlenen Anadolu Tarım İşletmesi Elit tay satışlarında 14 tay satılarak 2.385.000 TL gelir elde edilmişti. O satışlarda 400.000 TL bedelle Göğebakan en pahalı tay olmuştu. Elit tay satışlarında bulunduğu harada yetişen en gözde ve sadece erkek tayların katıldığı ayrıca en yüksek fiyatların döndüğü organizasyonlardır. Bu seneki satışlarda ise Firikya (Ağakaraca-K.Irak55/Bodrum) isimli tayın yüksek bedellere çıkması bekleniliyor. Bu tay ünlü Odin , Odinhan, Özgünkan gibi kalite isimlerle anne kardeştir.

Tamerinoğlu, Bilgin, Ben Anadolu, Altaha, Şövalye, Ağakaraca, Halid, Emael ve Araslı taylarının satışa sunulacağı 2011 Doğumlu safkan Arap taylarına ait satış kataloğuna ulaşmak için lütfen tıklayınız

Firikya
Firikya
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?