Tigem’in transfer bombası TURBO

Tigem’in transfer bombası TURBO

Şampiyon arap atı ve aygırı Turbo , Tigem tarafından 4 milyon TL bedelle son dakikada transfer edildi.

Normal şartlar altında TJK Mahmudiye haralarında 20.000 TL bedelle 90 sıfat adedi belirlenmişti. Fakat artık TJK resmi web sitesinden de aygırın kendi haralarında aşımdan çekildiği duyurusu yapıldı. TJK başkanın açıklamalarına göre bu son dakika transferden dolayı yaşanan mağduriyetten üzgün olduklarını bir canlı yayında belirtti.

Yine edinilen son bilgilere göre Turbo ‘da aşım hakkı bulunan kısrakların bir kısmı kota düşürülüp çok uygun bir aşım ücreti artışı ile Tigem bünyesinde aşım yapacaktır…

Rikardo’nun oğlu Turbo yarış hayatı boyunca start aldığı 31 yarışın 28’inden galibiyetle ayrılan, 7 kez Gr1 galibiyeti elde etmiş, Enternasyonal yarış galibi efsane arap atıdır. İlk jenerasyon tayları 2015 yılında koşmaya başlayan aygırın bugüne dek 155 tayı start almış, bunlardan 109’u yarış kazanmayı başarmış ve 19’u Black Type performans sergilemiştir. Turbo ‘nun Madrabaz, Düşlem ve Gürsu isimli yavruları Gr1 kazanan temsilcileridir. Ayrıca Kadhan, Diliran, Budakhan, Falez , Marissa , Derin Sultan ve Erkmen gibi başarılı yavruları da bulunmaktadır. Ayrıca 2017 yılı Arap atı aygır kazanç listesinde uzak ara 13.981.250,00 TL kazançla birinci olmuştur.

Turbo

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?