Time Feel – Ceyhan Koşusu 2014

Time Feel – Ceyhan Koşusu 2014

22 Şubat 2014 tarihinde Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen Ceyhan Koşusu ’nu ( Açık – A3 ) Zekiye Doğantürk ekürisinden Time Feel ( Cuvee – High Diva / Eagle Eyed ) isimli ingiliz atı, jokeyi Ahmet Çelik ile kazanmayı başardı. Safkan 3.00 ganyan ile beyaz bayrak ayna yapıp kazanırken en yakın rakibine 3,5 boy fark atmayı başardı. 1400 metre kum pistte kazanan için bitiriş derecesi 1.27.11 oldu.

Beş İngiliz atının deklare olduğu ve birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda Gemici ( Sports Hero-Viola / Sri Pekan ) ikinci , Abraj ( Royal Abjar – Vincero / Mountain Cat ) üçüncü, Cigo ( Cuvee – Last Diana / Eagle Eyed ) ise dördüncü oldular. Yarışta farklar 3,5 Boy-4,5Boy-3 Boy şeklinde gerçekleşti.

Time Feel ( Cuvee – High Diva / Eagle Eyed ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 5. startında 3’üncü birinciliğini elde etti. 3 yaşındaki erkek safkan, TJK kayıtlarına göre ise şu an ki kazançı ise 174.400 TL şeklindedir. İlk defa sınıf yarış kazanan isim daha önceden Hafız (Kv8/Listed) koşusunda Gemici ve Abraj arkasında kalmıştı. Böylece rövanşı alan safkan baba Cuvee ‘nin ülkemizde Es Es Runner ve Bal Arısı’ndan sonra üçüncü açık yarış kazanan temsilcisi oldu. Her üç safkan da babaları Cuvee gibi süratli , ayağına çabuk ve çıktığı gibi bitiren isimlerdir. Ayrıca Cuvee’ nin Cigo , Bawikal ,Ben Ten gibi istikbal veren temsilcileride bulunmaktadır. Cuvee ‘nin yurt dışı yavruları incelediğinde Buckpasser ve Ribot ile mükemmel uyumu benim arşivlerimde altı çizili olarakta bulunmaktadır. Buckpasser ve Ribot kanı Eagle Eyed ve dolasıyla öz abisi Danehill’de de bulunmaktadır. Time Feel isimli safkanın anne hattından Modelkız , Molubeyi , Dancing Pearl ve Naturel Dancer gibi oldukça iyi kazandıran isimler çıkmıştır. Verimli anne hattı ile dikkat çeken Time Feel ( Cuvee x Eagle Eyed ) çaprazlamasın sahiptir. Ceyhan koşusunun ikinci şanslı ismi olan ve yarışı dördüncü bitiren Cigo ‘da ( Cuvee x Eagle Eyed ) çaprazlamasıyla dikkat çekmektedir.

Tümöz Bey

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?