TJK başkanı 2. kez Yasin Kadri Ekinci

TJK başkanı 2. kez Yasin Kadri Ekinci

Türkiye Jokey Kulübü‘nün ( TJK ) yeni başkanı Yasin Kadri Ekinci oldu.

TJK Başkanı Serdal Adalı’nın görev süresinin bitmesi sonrası yapılan Olağan Genel Kurul’da kongreye katılan 108 üyeden 62’sinin oyunu alan Yasin Kadri Ekinci Başkan seçildi. Diğer başkan adayı Cüneyt Çalıcıoğlu ’nun aldığı oy sayısı 46’da kaldı.

2007-2009 Yıllarında da TJK Başkanlığını yapan Ekinci, 2015-2018 yıllarında ikinci kez TJK’nın Başkanlığını yapacak. At yarışları özelleştirilmesinin gündemde olduğu bu dönemde Ekinci’nin başkanlığı yarış ve yetiştiricilik camiası için özel bir anlam taşıyor. Ekinci ve ekibini kutlar çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Sonuçların açıklanmasının ardından konuşan Yasin Kadri Ekinci : ” Bu zor dönemde hep beraber zor işleri başarabilmek için uğraşacağız. Hepinizden sonsuz destek bekliyorum ve hatalarımız konusunda bizi çok acele uyarmanızı istiyorum. Bu arada eğer Yönetim Kurulumuz uygun görürse ve sayın Bakanlıktan onay alabilirsek, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Özgecan Arslan için koşmak istiyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum ” dedi.

Yasin Kadri Ekinci Başkanlığı’nda, Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Necati Demirkol, Sadettin Atığ, Can Polat Eyigün, Ekrem Beşerler, Şükrü Erdem ve H. Turgut Alakuş.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise, M.Ercan Emre, Dr. Ender Aydıner, Hakan Yücetürk, K. Levent Kitapçı ve Cem Narin’den oluştu.

Denetim Kurulu Üyeliklerine ise ; Ateş Saltukoğlu, Nisso Benhason ve Halil Durmuş seçildi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?