TJK başkanı Serdal Adalı oldu

TJK başkanı Serdal Adalı oldu

Türkiye Jokey Kulübü‘nün ( TJK ) 24 Şubat 2013 günü yapılan olağan genel kurul toplantısında, başkanlık için tek aday olan Serdal Adalı bir kez daha resmen seçilmiştir. Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen seçimde, Serdal Adalı kullanılan 95 oyun tamamını almıştır.

Hatırlanacağı üzere 21 Eylül 2012 günü yapılan TJK olağanüstü kongresinde Serdal Adalı, kullanılan 97 oyun 58’ini alarak, diğer başkan adayı eski spordan sorumlu Devlet Bakanı Şükrü Erdem ‘i geçmişti. Yaklaşık 5 aylık kısa bir başkanlık dönemi sonrası olağan seçimlere uzun yıllar sonra tek aday olarak girip tekrar kazanarak yeni bir döneme sayfa açılmıştır

Genel kurul toplantısı, yönetim kurulu başkanı Serdal Adalı tarafından açıldı. Ardından başkanlık divanı seçimine geçildi. Genel Kurul Başkanlığına Lütfullah Kayalar, Başkan Yardımcılığına N. Arek Kuyumciyan, Kâtip Üyeliklere de Gülnur Gülerce ve Hasan Şer seçildiler.

TJK yönetim kurulu üyeleri arasından yapılan oylama sonucunda; Can güven (71 oy), Demir Görgün (67 oy), Ender Aydıner (64 oy), Osman Hattat (62 oy), Murat Kadaifçioğlu (59 oy) ve İlyas İlbey (54 oy) Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

Aday üyelerden Sadettin Atığ (51 oy), Turgut Alakuş (41 oy), Cengizhan Gödek (38 oy), Doruk Yılmaz (34 oy), Ahmet Özbelge (29 oy) ile yönetim kurulu Yedek Üyeleri oldular.

Serdal Adalı ‘nın ilk uzun vadeli seçim projeleri arasında Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa Hipodromlarının ışıklandırılması planlanıyor. Ayrıca Samsun ve Antalya için yeni hipodromların kurulması diğer bir başka projedir. Yine veteriner hekim adayları için, at üzerine uzmanlaşmak üzere Amerikaya gönderilme planlamaları bulunmaktadır.

Atçılık camiasında artık sıçrama zamanı geldiğini düşünürsek başkanımıza ve ekibine bu yolda HorseTurk.Com olarak başarılar dileriz.

Serdal ADALI kimdir ?

1964 Adana doğumlu olan Serdal Adalı, 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding’i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır. Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır. Serdal Adalı Beşiktaş yöneticisi olduktan sonra medyada fazlaca yer bulmuş ve Beşiktaş ‘a getirdiği büyük yıldızlarla Beşiktaşlıların gönlünde taht kurmuştur.

tjk serdal adalı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?