TJK başkanı Serdal Adalı

TJK başkanı Serdal Adalı

Türkiye Jokey Kulübü‘nün ( TJK ) 21 Eylül 2012 günü yapılan olağanüstü kongresinde başkanlığa Serdal Adalı seçildi. Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen Başkanlık yarışında eski Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, kullanılan 97 oyun 58’ini alarak, diğer başkan adayı eski spordan sorumlu Devlet Bakanı Şükrü Erdem ‘i geçti.

TJK yönetim kurulu üyeleri ise 14 aday arasından yapılan oylama sonucunda; Osman Hattat, Dr. Ender Aydıner, Can N. Güven, Nusret Balkaroğlu, İlyas İlbey ve Serdar Kemal Özçolak Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

Aday üyelerden Alim Melih Kura, H. Turgut Alakuş, M. Doruk Yılmaz, Esra Atman Özyiğit ve S. Selman Taşbek de Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri oldular.

Sonuçların açıklanmasının ardından konuşan Serdal Adalı : ” İçinde olduğum duyguları tarif edecek kelime bulamıyorum. Çocuk yaşta içine girdiğim camiada Başkan olarak konuşuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde sadece ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve hepimizin çok özlediği eski dostluk ortamını sağlayacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hepinize çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Yeni başkanın ayagının tozu ile 23 Eylül 2012 Pazar günü 59’uncu kez düzenlenen Türkiye Jokey Kulübü Kupasını vermesi için Veliefendi Hipodromunda olması bekleniliyor.

Atçılık camiasında büyük bir patlamanın artık zamanı geldigini düşünürsek yeni başkanımıza ve ekibine bu yolda HorseTurk.Com olarak başarılar dileriz.

Serdal ADALI kimdir ?

1964 Adana doğumlu olan Serdal Adalı, 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding’i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır. Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır. Serdal Adalı Beşiktaş yöneticisi olduktan sonra medyada fazlaca yer bulmuş ve Beşiktaş ‘a getirdiği büyük yıldızlarla Beşiktaşlıların gönlünde taht kurmuştur.

tjk serdal adalı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?