TJK ‘den Powerscourt açıklaması

TJK ‘den Powerscourt açıklaması

TJK ingiliz aygır stogu şimdide Powerscourt sorunu ile başbaşa. Resmi siteden alınan son habere göre 2012 yılında İzmir Torbalı aşım istasyonunda bulunan Powerscourt isimli ingiliz aygırında hormonal bozukluga baglı olarak istikrarsız aşım oranları tespit edildiginden tedavi uygulanmaya başlanmıştır. Bu sebebten ötürü aygırda aşım hakkı kazanan yetiştiricilerimizin istedikleri takdirde aşım müracatlarını iptal edebilecekleri ve aşım hakkı dolmamış diger aygırlara başvurabilecekleri duyuruldu.

Böylece Strike The Gold’u kaybedip, Royal Abjar ve Divine Light ile başlayan sorunlar halkasına Powerscourt gibi genç bir aygırında katılması son derece üzücü bir gelişme oldu.Böylesine kaliteli bir aygırdan özelliklede İzmirli yetiştiricilerimizin çok büyük umutlarıda başka baharlara kalmış oldu.

Daha önceki yazılarımızda da degindigimiz gibi Bin Ajwaad , Dehere , Unaccounted For , Red Bishop veya sırada hangi aygırdan kötü haber gelecegide meçhul durumdadır. Umarız yetiştiricilerimiz bu zorlu süreçten en az magdur olarak ayrılır.

powerscourt

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?