Toruk Macto Gazi Galibini geçti

Toruk Macto Gazi Galibini geçti

TJK tarafından İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Mimar Sinan Koşusu galibi Toruk Macto isimli safkan oldu.

3 yaşlı safkan İngiliz atlarının katıldıgı yarışta son Gazi şampiyonu MATADOR YAŞAR ile birlikte 8 safkanın birincilik mücadelesinden galip ayrılan, V. İbrahim Aracı‘nın sahibi olduğu TORUK MACTO (d.e. Authorized – Mythical Girl / Gone West) oldu. Jokey Gökhan Gökçe ile yarış kariyerindeki 9’uncu startını alan safkan birincilik sayısını 6’ya çıkardı. Toplam kazançı ise 419.850 TL ulaştı.

5 Ağustos Pazar günü çim pistte 2200 metre mesafeli koşuda (G3) son şampiyon MATADOR YAŞAR sonlarda güçlü gelsede ikinci olarak ayrılırken, CİHANIM üçüncü ve KOPENHAG dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 105.000 TL olan koşunun farkları, 3 boy – 1 boy – 1/2 boy şeklinde gerçekleşti.

Toruk Macto tıpkı son koşularında oldugu gibi son metrelerinde yine çok akıcı ve canlı idi. 2.20 gibi bir ganyan ile kazanan safkanın ilgililerinin özenle yarış şeçerek safkanlarını koşmalarını takdir ve tebrik ediyoruz. Bu yarışla bir kez daha Enternasyonal koşular öncesi yetiştiriciligimizin durumunu gözden geçirmek gerekli oldugunu düşünüyoruz. Zira yine Ulusal koşularımızdan sonra 6 da 0 yapıp konuşmak yerine şimdiden bir kez daha şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gereken çok şey oldugunu anlamalıyız.

Toruk Macto – Mimar Sinan Koşusu 2012 (Gr3)
Toruk Macto - Mimar Sinan Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?