Toruk Macto – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2012

2012 Gazi Koşusu hazırlıkları kapsamında TJK tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Koşusu‘nu (GR2), Vefa İbrahim Aracı‘nın Toruk Macto isimli safkanı jokey Ahmet Çelik ile kazandı. 2200 metre çim pistte 2.16.40’lık derece yaparak kazanan safkan için 1.30 ganyanı bulunup, koşunun favori ismiydi. Toruk Macto yurt dışı dogumlu oldugu için Gazi Koşusuna katılamayacak olup, sıradaki hedefin Anafartalar Koşusunu olması beklenmektedir.

2012 Gazi Koşusu öncesi için Ankaradan son bilet niteliginde olan Mehmet Akif Ersoy Koşusunda, Kopenhag ikinci olurken yüksek olan handikap puanını korumayı başardı. Torok üçüncü ve Çift Okey ‘de dördüncü oldu. Koşunun farkları ise Uzak – 2,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Toruk Macto (Authorized – Mythical Girl / Gone West) pedigrisine sahip olup 8. startında 5. birinciliğini elde ederken hiç tabeladan düşmedi. Safkanın yarış totosu 8 Start (5-1-1-1) olup kazançı ise 341.100 TL ye yükseldi. Dogru yarış seçimi ve harika pedigri seçimleri ile yatırımlarının karşılıgını alan Aracı Ekürisini tebrik ediyoruz.

2012 Mehmet Akif Ersoy Koşusu – Toruk Macto
http://www.youtube.com/watch?v=T1KGmRgl0uA

Toruk Macto - Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?