TSYD Adana Şubesi Koşusu – Dansing River

TSYD Adana Şubesi Koşusu – Dansing River

TJK tarafından 28 Mart 2012 Çarşamba günü Adana Yeşiloba Hipodromu‘nda yapılan Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Koşusu‘nu (KV 6 / D) Nevzat Seyok‘un sahibi olduğu Dansing River (Unaccounted For – Volda River / Mujtahid) isimli safkan kazandı. Apranti Harun Kılıçarslan ile start alan Dansing River, 1900 metre kum pistte 2.09.91’lik derece gerçekleştirdi.Koşu sonrası 1.05 gibi agır favori olan safkanın birincilik sayısı ise 6 startta 4 ‘e yükseldi.

Üç yaşlı 5 safkan dişi İngiliz atının katıldığı koşuda, RÜZGARIN İZİ ikinci, ACTARGO üçüncü, BANDİDAS ise dördüncü oldu. Koşunun farkları Boyun – 2,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Nevzat Seyok Ekürisi bu kısa vadeli koşuyu geçen sene River Queen ile kazanırken, bu sene de Dansing River’in kazanması ile üst üste ikinci kez kupanın sahibi oldu. Her iki safkanında aynı anne neslinden geldigini belirtelim. Bu yüzden Dansing River’in ikinci annesi Wanganui River’a ayrı bir parantez açmak gereklidir. Ülkemizde Pan River, King River, Volda River, River Queen gibi direkt başarılı yavrularının yanı sıra torunları ile de hükmetmeye başlaması annelik niteliginin üst düzeyde oldugunun göstergesidir.Böyle kaliteli kısrakları ülkemize getiren Seyok ekürisinede yürekten tebriklerimizi iletiyoruz.

TSYD Adana Şubesi Koşusu Dansing River

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?