Uncaptured nelere kadirsin

Uncaptured nelere kadirsin

30 Temmuz 2013 gecesi Kanada – Fort Erie hipodromunda düzenlenen Prince Of Wales Stakes (Gr1) yarışını, TJK ingiliz aygırlarından Lion Heart oğlu Uncaptured , jokey Miguel Mena ile kazandı. 1900 metre kum pistte kazanan için müddet ise 1.55.49 oldu. Böylece Lion Heart tayları hakkında atıp tutan yarış yazarı arkadaşların hipotezi Line Of David ve Dangerous Midge örneği sonrası bir kez daha çürüdü. Hayat sen nelere kadirsin diyelim ve yarışın detaylarına inelim.

500.000 dolar (487.000$-USA) toplam ikramiyeli ve 3 yaşlı İngiliz taylarının Triple Crown’ın ikinci ayağını oluşturan Prince of Wales Stakes ise bu yıl 78. kez düzenlendi. Uncaptured isimli tayın toplam kazançı ise bu zaferle bir anda $952,306 dolara yükseldi. Koşuda RIVER SEVEN (Johannesburg-Sans Souci Island/Chester House) ikinci ve NIIGON’S GLORY (Niigon-Pipers Honour/Honour Glory) üçüncü oldular.

Uncaptured isimli tayın sahibi John C. Oxley , antrenörü ise Kanada’nın önemli ismi Mark E. Casse ‘dir.

Uncaptured (Lion Heart – Captivating / Arch ) pedigrisine sahiptir ve 2011 yılı Keeneland Eylül ayı satışlarından 290,000 dolar gibi ciddi bir bedelle alınmıştır. Hatta o satışlarda 631 lot ile ringe çıkan yearling, Lion Heart’ın en pahalı ücretle el degiştiren ismi olmuştu. Uncaptured böylece 12 kez start alıp (7-2-0) yarış totosuna ulaşmıştır. Uncaptured kazandığı diğer sınıf yarışlar ise ; Kentucky Jockey Club Stakes (Gr2,1700m), Iroquois Stakes (Gr3,1600m), Swynford Stakes (Listed), Clarendon Stakes (Listed) ve Vandal Stakes (Listed) koşularıdır. Uncaptured tıpkı baba kardeşleri Kantharos , Line Of David, Dangerous Midge sonrası aygır olarakta oldukça ümit vermektedir.

Uncaptured – Prince Of Wales Stakes yarışını izlemek için >> tıklayınız
Uncaptured - Prince Of Wales Stakes 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?