Union Rags, Preakness koşmayacak

Union Rags, Preakness koşmayacak

Amerikanın en popüler 3 yaşlılarından Union Rags, triple crown’ın (üçlü taç) ikinci ayagı Preakness Stakes (G1) koşusunu koşmayacagı açıklandı.

Union Rags hatırlanacagı üzere 5 Mayıs gecesi Kentuky Derby koşusuna favori gibi girip çok gerilerde götürdügü yarışı yedinci tamamlamıştı.

Union Rags’in antrenörü Michael Matz ve yetiştiricisi Phyllis Wyeth ortak kararlarını 9 Mayıs günü açıkladılar. Alınan bilgiye göre safkanın artık Triple Crown yapma şansı kalmaması ve 5 Mayıstaki Kentuky Derby ile 19 Mayıstaki Preakness Stakes yarışlarının arasının çok az olması nedeniyle böyle bir karar alındıgı belirtildi. Aynı zamanda Michael Matz şu noktalara deginmeyi ihmal etmedi. ” O, Derby çıkışında Take Charge Indy ve Dullahan arasında çok kötü sıkıştı. Bu durum ona yarış trafiginde olumsuz bir etki yaptı. Bir ara 18. gittigi yarıştan 7. ayrılması bile onun saygınlıgı için önemli. Tabi biz bu dereceyi beklemiyorduk. Bu durumdan utanç duyuyoruz. Fakat artık yapabilecegimiz bir şey yok. Onunla uzun bir yıl bizi bekliyor ve 2 Hazirandaki triple crown’un son ayagı olan Belmont Stakesi şimdilik hedefliyoruz.” dedi.

Union Rags, Preakness koşmayacak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?