Utkunbaba – Fehmi Simsaroğlu Koşusu 2017

Utkunbaba – Fehmi Simsaroğlu Koşusu 2017

19 Ocak Pazar günüz İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen Fehmi Simsaroğlu Koşusunu ( Açık Gr3 ) , Bülent Utkun ekürisinden Utkunbaba ( Bosporus – Sırnaşık / Red Bishop ) isimli safkan jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

1900 metre mesafede kum pistte gerçekleştirilen yarışta 3 yaşlı 7 İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşuda GRAYEMPIRE ( Win River Win – Setryn / Strike The Gold ) ikinci, GÜRSOYHAN ( Lion Heart – Jamaica Affair / Black Tie Affair ) üçüncü ve KARA OĞLUM ( Country Reel – Aycem / Strike The Gold ) ise dördüncü oldular. Son metrelerde üç safkan kafa kafaya fotofinishe girmesi heyecan vericiydi.

Kazanan Utkunbaba için koşunun bitiriş derecesi 2.04.08 olur iken, farklar Boyun – Baş – Uzak şeklinde oluşmuştur. 10 koşu sonra kazanan Utkunbaba bu koşuyla 14. kez start alır iken (3-5-3-1) yarış totosuna ve 395.950 TL kazança ulaştı. Safkan sınıf koşu olarak ilk yarışını kazanır iken pek çok grup yarışta plaseleri bulunuyor.

Utkunbaba ‘nın babası Bosporus ülkemizde gerek aygır gerek ise koşu yaşamı olarak önemli başarılara imza atmış değerli bir aygırdır. Başarılı temsilcilerini Gr1 Byerley Turk, Yavuz Sultan Selim ve Anafartalar Koşuları galibi Belmont , 10 Grup koşu galibi ve Gr1 ikincisi Rampoldi başta olmak üzere Laguardia, Eren Efendi, Barudi, No Joke, Tofan, Walhensig, Boğaziçi, Perfecto ve Distant Rising olarak sıralayabiliriz.

Utkunbaba – Fehmi Simsaroğlu Koşusu 2017

Utkunbaba - Fehmi Simsaroğlu Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?