Vernazza, Cihangir koşusu ile Gazi bileti kaptı

Vernazza, Cihangir koşusu ile Gazi bileti kaptı

2020 Gazi koşusu ve Erkek Tay Deneme koşusu öncesi önemli yarışlardan Cihangir Koşusu‘ nu (Kv8), Vernazza isimli safkan jokey Halis Karataş ile kazandı. 1600 metre çim pistte kazanan safkan için müddet 1.34.88 oldu. Koşu sonrasında 1.30 ganyanı ile 6 safkanın mücadele ettiği yarışta 1.favori konumundaydı.

Atlıhan, Melikşah, Kayarlı, Pikehan, Akkor ve Triple Crown galibi Minimo gibi Türk yarışçılığına adını altın harflerle yazdırmayı başarmış birbirinden değerli temsilcileri bulunan Cihangir adına düzenlenen koşuda (KV-8 / Stakes / Erkek) Veysel Kahraman‘ın ekürisinin sahibi olduğu doru erkek tay VERNAZZA ( Authorized – Dentelle / Mr Sidney ) pedigrisine sahiptir.

Bu arada Vernazza’nın annesi “Dentelle” , TJK yeni ingiliz aygırlarından Authorized gebesi iken ; Fransa Arqana satışlarından sadece 4.500 €uroya alınmıştır. Atçılık işte bu yüzden güzeldir. Bazen yüksek milyon dolarlar ile sahip olamayacağınız şampiyon adayları olabiliyor.

VERNAZZA, kariyerinin dördüncü koşusundan ikinci birinciliğini elde etmiş oldu. Düzlük üzeri yaptığı etkili atakları ile sonuca ulaşan tay son olarak, 10 Haziran tarihinde katıldığı Ergin Talay Koşusu’nu (KV-8), CALL TO VICTORY ve ALİHAN isimli tayların ardından yakın ara üçüncü olarak tamamlamıştı. Safkan 4 koşuda toplam 218.160 TL kazança ulaştı.

Birincilik ikramiyesi 105.000 TL olan, 2020 yılı Cihangir Koşusu’nda QUANTE VOLTE ( Luxor – Alfunun / Sadler’s Wells ) ikinci, iç kulvara yakın atakları ile STEEL MAN ( Luxor – Bertinoro / Bertolini ) üçüncü, KICK COLLEEN ( Toccet – Sweet Collen / Langhfur ) dördüncü, BRATİSLAVA ( Marcavelly – Queen Regent / Medaglia D’oro ) isimli tay ise beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

Koşuda farklar 4 Boy – 1 Boy – 4 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.
Vernazza – Cihangir Koşusu 2020 (Kv8/Listed-Video)

Vernazza - Cihangir Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?