Victory Gallop torunu Tiz Flirtatious Gr1 kazandı

Victory Gallop torunu Tiz Flirtatious Gr1 kazandı

28 Eylül 2013 tarihinde Amerika Santa Anita Park pistinde düzenlenen Rodeo Drive Stakes (Gr1) yarışında Tiz Flirtatious, jokey Julien R. Leparoux ile kazandı. Yarışa 8-5 oranı ile ikinci favori giren Tiz Flirtatious , 1700 metre çim pistte 1:58.98 ‘lik bir derece elde etti. İlk defa Gr1 kazanan kısrak, nefes kesen koşuyu baş farkıyla kazandı. Tiz Flirtatious kısrak babası ise TJK ingiliz aygırı Victory Gallop ‘tur.

250.000 dolar toplam ikramiyeli 3 ve yukarı dişi ingiliz atlarının yarışında Tiz Flirtatious kazanırken, favori olan Marketing Mix ( Medaglia d’Oro – Instant Thought / Kris S. ) ikinci ve Vionnet ( Street Sense – Cambiocorsa / Avenue of Flags ) ise üçüncü olabildiler.

Tiz Flirtatious ( Tizbud – Masquerade Belle / Victory Gallop ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 12 Start (8-3-1) yarış totosuna ve $774,800 kazança ulaştı. Sınıf galibiyetleri içinde bugünkü yarış ile birlikta John C. Mabee Stakes (Gr2) ve Santa Ana Stakes (Gr2) koşuları mevcuttur. İlk kez Gr1 kazanan kısrak daha önceden ise Matriarch Stakes (Gr1) ve Gamely Stakes (Gr1) ikincilikleri bulunuyordu. Tiz Flirtatious , 2013 yılında koştuğu 5 yarışının 4 adedini kazanırken 1 kezde ikinci olarak yüksek formunu devam ettiriyor.

Tiz Flirtatious – Rodeo Drive Stakes 2013 (Gr1 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Tiz Flirtatious - Rodeo Drive Stakes 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?