Victory is Ours ekürisi ile resmi geçit

Victory is Ours ekürisi ile resmi geçit

18 Nisan 2018 Çarşamba akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu‘nu (Açık-A3) , Yıldırım Gelgin‘in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 5 yaşındaki al erkek safkan Victory is Ours ( Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun ) jokeyi Özcan Yıldırım ile son metrelerdeki etkili sprinti ile kazanmayı başardı. Victory is Ours , geçen sezonun yani 2017 yılının açılış koşusu yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu olup yine bu yarışı kazanarak sezona başlamıştı.

Tıpkı geçen sene gibi 172 günlük bir aranın ardından, yarış kariyerinin 7. birinciliğine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu kazanarak ulaşan Victory is Ours ayrıca, Ankara Koşusu (Gr1), M. Niyazi Polatyar Koşusu (Kv8/Listed) ve Büyük Kulüp Koşusu (KV-7) galibidir.

Çim pistte, 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 4 ve yukarı yaşlı 8 safkan İngiliz atı katıldı. 128.000 TL birincilik ikramiyesi olan yarışta tempo veren kazanan atın ekürisi, 2014 yılı Gazi Koşusu Şampiyonu BLAZE TO WIN ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) jokeyi Sadettin Boyraz’la ikinci; Gr1 Cumhurbaşkanlığı ve Byerley Turk Koşularını kazanan Gökhan Kocakaya idaresindeki OĞLUM BERAT ( Victory Gallop – Halling Charge / Halling ) üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli koşuya katılan ZAFER ATEŞİ ( Win River Win – Gold Hyperion / Pharly) ise dördüncü oldular.

Kazanan VICTORY IS OURS için koşunun bitiriş derecesi 1.55.72 olurken, farklar Burun – Yarım Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Victory is Ours ( Victory Gallop – Lovely Doyoun , Doyoun) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 24 Start (7-5-4-4) yarış totosuna ve kazançı ise 1.623.964 TL’ye yükseldi. Safkan daha önceden Gazi (Gr1) dördüncüsü ve Büyük Taarruz (Gr2) ikincisidir.

Victory is Ours babası Victory Gallop yurt dışında 2000 yılında haraya alınıp ülkemizde ise 2008 yılında TJK aygır kadrosuna dahil edilmiştir. Victory Gallop ’un ülkemizde Gr1 kazanan altı yavrusu bulunmaktadır. Gr1 kazanan yavruları ise Willpower, Hot Chocolate , Victory is Ours, Oğlum Berat, Ayrton ve Ballıkaya şeklindedir. Victory Gallop yurt dışında Gr1 galibi yavrular vermiş olup ülkemizde diğer yetenekli temsilcileri ise Cooger, Arsen Lupen, Aly Girl, Luca Brasi, Kırdemirkır, Junior Pianist, Suwako, Yeşey, Rüya Kızım, Lee Valley, Massai Maka, Göğüsgeren ve Escape To Victory gibi başarılı yavruları mevcuttur.

Victory is Ours ’un annesi Lovely Doyoun ise Çaldıran (Gr1) ve Dişi Tay Deneme (Gr1) Koşuları galibi olan çok başarılı bir kısraktır. Yarış kariyerinde 9 yarış kazanan kısrak ve üstün pedigrisi nedeni ile annelik yaşamından da beklenti yüksekti. İlk yavrusu Lovely Prens (Dehere) olup ikinci yavrusu ise Victory is Ours’dur (Victory Gallop) . Lovely Doyoun’un 2014 doğumlu Doyoun Hearted (Lion Heart) isimli bir erkek tayı , Win River Win ‘den olma 2015 doğumlu LOVING LADY isimli bir dişi tayı ve Win River Win ‘den olma 2018 doğumlu bir erkek tayı bulunuyor.

Victory is Ours – İBB Başkanlığı Koşusu 2018

Victory is Ours - İBB Başkanlığı Koşusu 2018

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?